Obesity News
Vánoce už jsou tady

Vánoce už jsou tady

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Vánoční shon je v plném proudu. Asi každý z nás má na sebe ještě o poznání méně času než v „běžném“ roce. To může být rozhodující pro nastartování vzestupu hmotnosti. Zvláště pokud si říkáte, že na sobě začnete pracovat až po Vánocích. To většinou končí tak, že zvýšením hmotnosti nejsou obvyklé dva až tři kilogramy, ale klidně pět až šest.

Ne, nebudu vás v tomto čísle zahlcovat zaručenými radami, jak se o Vánocích bránit všem lákavým, a tolik známým, nástrahám. Vždyť i já se bojím, že neodolám ve 100 % případů, a přemýšlím, jak to udělat, aby hmotnost aspoň nešla nahoru. To by vlastně mělo stačit! Pokud totiž o Vánocích nepřiberu, začnu hubnout poměrně rychle, jakmile snížím svůj energetický příjem. To většinou nastává ve druhém až třetím týdnu po Vánocích (poté co se všechny zásoby vánočních dobrot stanou minulostí, stejně tak jako "ochutnávací" návštěvy). Myslím, že pro tuto chvíli postačí, když si zapamatujeme, že hmotnost, kterou máme na Mikuláše, bychom měli mít i třetího ledna následujícího roku. I tak to dá, myslím, zabrat...

V příštím roce budou Obesity NEWS měsíčníkem

Ani jsme se nenadáli a máme tu sedmé číslo tištěných Obesity NEWS. Když připočtu ty elektronické, pak toto číslo je šestnácté v letošním roce. Naše noviny vás nemají navádět, jak zaručeně hubnout, ale měly by pro vás představovat užitečnou možnost, jak se setkat s odbornými komentáři k různým hubnoucím metodám (např. dietám) bez jakýchkoliv komerčních doplňků.

Pro příští rok jsme se rozhodli ke změně periodicity ze čtrnáctidenní na měsíční. A to především z toho důvodu, že ve stávající periodicitě nejsme schopni pokrýt všechny objednávky, které nám docházejí od lékařů ze všech možných regionů. To nám umožní zvýšit náklad na dvacet tisíc kusů, které budeme bezplatně distribuovat na více míst v ČR. Cílem totiž je oslovit co největší počet informovaných lidí, abychom se všichni dokázali úspěšněji bránit klamavým reklamám na různé produkty v médiích.

Ke komu se Obesity NEWS nedostanou, nechť využije naši internetovou adresu www.obesity-news.cz, kde jsou první články aktuálního čísla k dispozici vždy již v den vydání. Dále tam naleznete např. informace, jak lze noviny objednat. Rádi bychom na našich stránkách otevřeli diskusní fórum, abyste si mohli vyměňovat informace a diskutovat s odborníky.

Dovolte mi na tomto místě poděkovat všem, kteří se v uplynulém roce podíleli na vzniku novin. Především odborným redaktorům MUDr. Jitce Housové, Ph.D., a MUDr. Danielu Housovi, Ph.D., bez kterých by čísla nebyla tak bohatá na zajímavosti. Dále všem našim partnerům a společnostem, které vydávání novin podporují. Věříme, že budeme úspěšní i v příštím roce. Že budeme i nadále přinášet mnoha lidem nové cenné informace, ale i připomínat to, co už je známo, v duchu rčení "opakování, matka moudrosti".

Všem našim čtenářům, partnerům a přátelům Obesity NEWS přeji veselé Vánoce, bohatého Ježíška, hodně štěstí a především zdraví do nového kalendářního roku. A i když to možná bude pro mnohé těžší, mějte vždy na paměti, že pohyb nic nestojí. Věřte, že ve vašem okolí je mnoho lidí, kteří se vám budou snažit pomoci.

Přečteno:  8515×

Vyšlo:  13. 12. 2007

Poslat článek: e-mailem

Článek je v kategoriích: Ostatní články, Obezita

 
© Aleš Krupička 2007–2020