Obesity News
Hádanky na procvičení logického myšlení

Hádanky na procvičení logického myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné.

1. Rybáři

Pět rybářů se vydalo společně na lov. Jmenovali se Kapr, Mřínek, Vokoun, Cejn a Štika. Každý z nich ulovil jednu rybu, a to kapra, mřínka, okouna, cejna a štiku. Žádný z rybářů však nechytil rybu, jejíž jméno nesl. Pan Cejn nechytil štiku a pan Štika nechytil cejna. Štiku ulovil jmenovec ryby, kterou chytil pan Vokoun – nebyl to kapr. Jakou rybu ulovil pan Kapr?


2. Řada čísel

Doplňte následující číslo v řadě:

2 − 5 − 10 − 17 − 26 − ?


3. Tři písmena

Místo otazníků doplňte na každý řádek stejná tři písmena tak, aby vznikla podstatná jména v prvním pádu jednotného čísla:

? − ? − ? EL
? − ? − ? UM
? − ? − ? ABÁZE
? − ? − ? LOVNÍK


4. Zajatci

Tři lidé byli zajati divochy. Ti je přivázali ke kůlům v řadě za sebou, takže poslední viděl dva před sebou, prostřední viděl jednoho a první neviděl žádného. Náčelník jim chtěl dát šanci na přežití, tak řekl: „Jste přivázáni ke třem kůlům, přičemž dva jsou bílé a jeden černý, nebo dva černé a jeden bílý. Jestli kdokoliv z vás uhodne, k jakému sloupu je přivázán, všechny vás pustíme.“ Kdo z nich může zjistit barvu svého sloupu? Jak to udělá?


5. Ukryté město

Ze slov uvedených níže sestavte název města v nich ukrytý:

SALON − OJNICE − BUNDA


Správné řešení najdete zde.

Přečteno:  11708×

Vyšlo:  25. 3. 2009

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Životní styl, Zábava

 
© Aleš Krupička 2007–2020