Obesity News
Jak žít zdravě najdete na ŽijZdravě.cz

Jak žít zdravě najdete na ŽijZdravě.cz

Redakce

Obezita se stává jedním z nejzávažnějších společenských problémů na celém světě. Podle výsledků výzkumu z roku 2008 provedeného ve spolupráci VZP ČR a 3. interní kliniky 1. LF UK jí v České republice trpí 22 % dospělé populace a 34 % Čechů má nadváhu. Počet obézních lidí navíc neustále roste. Také proto vznikly internetové stránky www.ZijZdrave.cz, které se věnují aktuálním tématům, jako je zdravý život, pohyb a stravování.

Stránky www.ZijZdrave.cz byly připraveny ve spolupráci s odborníky a jsou plné užitečných informací, rad a doporučení. Můžete si zde spočítat BMI, zjistit, kolik energie vynaložíte za celý den v práci nebo při víkendovém úklidu či jaká je energetická hodnota vašich oblíbených jídel. Nechybí ani recepty na zdravé pokrmy, přehled vhodných sportovních aktivit, zajímavé rozhovory a názory odborníků na známé mýty spojené se zdravým životním stylem. Řadu výhod přináší registrace do klubu Žij zdravě. Každý měsíc se soutěží o atraktivní dárky, máte možnost zúčastnit se zajímavých diskusí nebo se zeptat odborníka na radu ohledně svého jídelníčku, životního stylu a problémů s nadváhou. Nově mohou členové klubu využívat on-line deníček pro zapisování energetického příjmu a výdeje.

Příjem a výdej v rovnováze

Abychom žili skutečně zdravě, je důležité, aby byl příjem a výdej energie vyvážený. Jak ale ohlídat, zda se nám daří dodržovat Rovnici zdravého života: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít? Počítat po každém jídle celkové kalorie a po každé pohybové aktivitě vynaloženou energii není právě jednoduché. Proto je tu nový nástroj Můj deníček, který mohou využívat členové klubu Žij zdravě. Umožňuje snadno po dnech zadávat všechny údaje, sám za vás vše spočítá a ještě vytvoří přehledné grafy. Stačí si z rolovacích nabídek vybrat, co jste v průběhu dne jedli a jaké jste vykonávali činnosti. Z přehledu pak rychle zjistíte, kolik toho za den sníte a zda vyvažujete příjem dostatkem pohybu. Dozvíte se, které dny se vám nedaří držet chuti na uzdě. Díky Mému deníčku můžete zjistit i to, že vám chybí dostatek pohybu. Zkuste častěji vyrazit alespoň na půlhodinovou procházku a změny se projeví nejenom v grafu vydané energie. Sledovat je možné také křivku vývoje své hmotnosti, což může být také vhodná motivace, co říkáte?

Sbírání bodů

Od jara je pro členy klubu Žij zdravě připravena další novinka v podobě bodového systému. Nyní se ještě více vyplácí být registrovaný a vracet se pravidelně na stránky. Veškeré aktivity, které na stránkách www.ZijZdrave.cz po registraci uděláte, jsou oceněny daným počtem bodů. Ti nejúspěšnější získají každý měsíc dárek. A za co je možné sbírat body? Již za samotnou registraci obdržíte body, které vám každý měsíc budou přičteny, takže vaše bodové konto nebude nikdy prázdné. I přihlášení se pod uživatelským jménem je bodováno. Za každý zapsaný den v deníčku máte „v kapse“ hned sedm bodů. Pravidelné měsíční soutěže přináší kromě šance na výhru další zvýšení bodového konta. Dokonce i zmiňované diskuse s ostatními nad tématy týkajícími se jídla, pohybu a hubnutí spadají do „bodového systému“. Rovněž poradna odborníků, kam můžete vkládat své dotazy k životnímu stylu, je bodově ohodnocená. A aby toho nebylo málo, v rámci registrace dostanete do e-mailové schránky každý měsíc pravidelný newsletter a jednou za čtrnáct dní zajímavý tip, jak zlepšit své stravovací návyky nebo pohybové aktivity.

Zkrátka, stránky www.ZijZdrave.cz nabízí nepřeberné množství rad a zajímavých služeb. Zkuste se podívat a stát se členem klubu Žij zdravě!

Nabídka pro registrované členy Klubu Žij zdravě

  • Interaktivní služba Můj deníček, která umožňuje přehledně sledovat, kolik toho za den sníme a zda vyvažujeme příjem energie dostatkem pohybu.
  • Každý měsíc nová soutěž o ceny spojené se zdravím, stravováním nebo pohybem.
  • Společná diskuse, kde se mohou členové Klubu Žij zdravě podělit o své zkušenosti s udržením váhy.
  • Měsíční newsletter rozesílaný členům se zajímavostmi týkajícími se obezity, čtením o méně známých druzích exotického ovoce a světové kuchyni.
  • Pravidelné tipy na drobné akční změny, které postupně pomohou měnit váš životní styl ke zdravějšímu.

Projekt Žij zdravě je realizován za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

Přečteno:  11227×

Vyšlo:  22. 4. 2009

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Životní styl, Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2019