Obesity News
Hádanky na procvičení logického myšlení

Hádanky na procvičení logického myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné.

1. Matka a dcera

Maminka je dnes o 21 let starší než její dcera. Za 6 let bude dcera pětkrát mladší než maminka. Otázka zní: Co dělá tatínek?

2. V autobuse

V autobuse je 7 dětí, každé má 7 batůžků. V každém batůžku je 7 koček. Každá velká kočka má 7 koťat. Kočka má 4 nohy. Kolik je v autobuse nohou?

3. Pepovy cesty

Pepa má dvě přítelkyně – Aničku a Boženku. Každý den jezdí jednu z nich navštívit. Přímo naproti jeho domu je tramvajová zastávka. Tramvaj číslo 1 jezdí za Aničkou a tramvaj číslo 2 za Boženkou. Obě tramvaje mají interval 15 minut. Pepa chodí na zastávku ve zcela náhodnou dobu nehledě na jízdní řád. Tam pak počká na první tramvaj a tou jede. (Je mu jedno, za kterou z přítelkyň to je.) Takto Pepa jezdil každý den po celý rok. Pak ale zjistil, že Aničku navštěvuje 2× častěji než Boženku. Jak je to možné?

4. Ukryté město

Ze slov uvedených níže sestavte název města v nich ukrytý:

MAT - SEN - ÚL - BÍDA

5. Tři písmena

Místo otazníků doplňte na každý řádek stejná tři písmena tak, aby vznikla podstatná jména v prvním pádu jednotného čísla.

? - ? - ? CAN
? - ? - ? TITEL
? - ? - ? UŽEK
? - ? - ? NIKA

Správné řešení najdete zde.

Přečteno:  11244×

Vyšlo:  27. 5. 2009

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Článek je v kategoriích: Životní styl, Zábava

 
© Aleš Krupička 2007–2020