Obesity News
Hádanky a luštěnky na procvičení bystrého myšlení

Hádanky a luštěnky na procvičení bystrého myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné.

1. Z Loučovic do Budějovic

Z Loučovic do Českých Budějovic je to přesně 60 km. Tam jsme jeli autem rychlostí 60 km/h, zpět 120 km/h. Jaká byla naše průměrná rychlost?

2. Knedlíky

Pepa zbožňuje jahodové knedlíky a dokáže jich za hodinu sníst 32. Jeho bratr Karel sní stejné množství za 3 hodiny. Za jak dlouho sní oba dohromady 32 knedlíků?

3. Děda Lebeda

Dědovi Lebedovi není méně než 50 ani více než 80 let. Měl několik dětí, samé syny. Každý ze synů má tolik dětí, kolik bratrů. Letos má děda Lebeda tolik let, kolik má potomků (synů a vnoučat). Kolik let je dědovi Lebedovi?

4. Lordi v hotelu

Do hotelu přišli tři lordi. V recepci si řekli 10 liber za jeden pokoj, které každý z gentlemanů zaplatil, dohromady tedy 30 liber. Když měl poslíček odnést pánům zavazadla, přispěchal ředitel hotelu, že došlo k omylu, hosté měli zaplatit jen 25 liber. Dal tedy poslíčkovi 5 liber, ať je lordům vrátí. Poslíček nevěděl, jak rozdělit 5 liber mezi tři osoby, tak dal každému po libře a dvě si nechal. Každý tedy zaplatil 9 liber (10 původně, 1 dostal zpět): 3 × 9 = 27. Dvě libry si nechal poslíček: 27 + 2 = 29. Kam zmizela jedna libra?

5. Tři písmena

Doplňte na každý řádek tři písmena tak, aby vznikla podstatná jména v prvním pádu jednotného čísla.

? – ? – ? OJ
? – ? – ? IN
? – ? – ? OD
? – ? – ? ADA

Správné řešení najdete zde.

Přečteno:  8623×

Vyšlo:  25. 11. 2009

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Životní styl, Zábava

 
© Aleš Krupička 2007–2020