Obesity News
Obesity NEWS jsou na vaší hubnoucí straně i v roce 2010!

Obesity NEWS jsou na vaší hubnoucí straně i v roce 2010!

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Mnozí z vás se v těchto dnech možná ptají po smyslu „neustále“ se opakujících neúspěšných redukčních režimů, a to zejména v souvislosti s odeznívajícími vánočními „radovánkami“ v podobě intenzivního mlsání všech těch dobrot, které kolují od rodiny k rodině. Čtěte proto dále – rozhodně to má smysl!

Ti, kdo si zaznamenávají svůj jídelníček – vše, co vypili a snědli – nejenže nepřibírají, ale dokonce hubnou! Jen tak lze totiž odhalit a následně i odstranit všechny chyby, kvůli nimž přibýváme na váze.

Odpovědí na otázku, jak s redukcí váhy začít, je celá řada. Obecně lze ale říci, že nejvhodnější je začít tím, k čemu máte nejblíže, a rovněž tím, co neděláte. Například chroničtí dietáři, kteří se již přizpůsobili nízkému energetickému příjmu, bez adekvátní pohybové aktivity nezhubnou. Na druhé straně ti, kteří jsou pohybově aktivní, cvičí např. 3× týdně, nezhubnou jen dalším zvyšováním dávek pohybu, nýbrž musí také myslet na omezení energetického příjmu. Jasný a shodný názor panuje v odborné veřejnosti pro pacienty s obezitou vyšších stupňů, tj. s hmotností hodně nad 100 kg, a u lidí s různými pohybovými omezeními. V těchto případech má dietní opatření jednoznačnou přednost před pohybem. Redukce prvních kilogramů pomocí diety výrazně odlehčí nosným kloubům a následně zahájená pohybová aktivita je pak bezpečnější. Pohybovou aktivitu není v žádném případně radno odkládat, pokud ji totiž včas do svého režimu nezapojíte, váš organismus se adaptuje na nízký příjem a vaše hmotnost přestane (i při velmi nízkém příjmu energie) klesat.

Kde najdu odbornou pomoc?

Prvotní pomoc při problémech s hmotností naleznete samozřejmě u svého praktického lékaře a nadto můžete vyhledat služby nejbližšího specialisty- -obezitologa či obezitologického centra, jejichž seznam je vám k dispozici na stránkách České obezitologické společnosti www.obesitas.cz.

Dalších mnoho cenných informací naleznete na internetových stránkách našich novin – www.obesity-news.cz – kde můžete pomocí klíčových slov vyhledávat konkrétní články. Dalším užitečným zdrojem informací pro vás mohou být on- -line odborné poradny, které již fungují na www.medispo.net.

Takže vzhůru do toho! Ptejte se a diskutujte o všem, co vás v oblasti životního stylu a zejména pak pohybu či stravování zajímá, a podělte se s ostatními o vaše cenné zkušenosti.

Na co se v Obesity NEWS v roce 2010 těšit?

Především budeme klást důraz na informace o konkrétních možnostech zapojení se do redukčního režimu a rovněž o všech souvislostech, na které je na úspěšné cestě hubnutí užitečné myslet. Dále chceme do obsahu novin zapojit vaše životní příběhy. Budeme proto velice rádi, když nám zašlete svůj příběh, nejlépe o vašich hubnoucích aktivitách (o nejrůznějších dietách, pohybových aktivitách nebo i o životě po bariatrickém zákroku) na adresu redakce@obesity-news.cz.

A připravili jsme pro vás i několik soutěží o hodnotné ceny.

Obesity NEWS budou i v letošním roce distribuovány ve více než dvou stovkách lékáren po celé ČR a nově také na pobočkách Všeobecné zdravotní pojišťovny (seznam naleznete na www.obesity-news.cz).

Přečteno:  9540×

Vyšlo:  21. 1. 2010

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

 
© Aleš Krupička 2007–2020