Obesity News
Inspirujte se hubnutím ostatních

Inspirujte se hubnutím ostatních

Od letošního září bojují se svými kilogramy ve zdravé online reality show na www.ZijZdrave.cz tři povahově i co do zdravotních potíží rozdílné účastnice, a to paní Stanislava, Lucie a Vlasta. Ty se po mnoha marných pokusech zhubnout rozhodly, že za svým dosavadním životním stylem udělají již definitivní tečku a vydají se na úspěšnou cestu ke zdravému životu.

Lucie je sympatická mladá žena ze středních Čech. Její hlavní motivací k redukci nadbytečných kilogramů je dosažení a udržení dobrého pocitu ze sebe sama. To v jejím případě znamená především zbavit se zdravotních obtíží a líbit se okolí. Další účastnicí je vášnivá zahrádkářka Vlasta, která se chce rovněž cítit dobře a vypadat lépe i mít více energie do života. Proto se přihlásila do projektu s jasným požadavkem: „Kila musí pryč!“ Třetí „bojovnicí“ s kilogramy je Stanislava. I ona se chce líbit a k tomu chce zlepšit svou fyzickou kondici, aby se mohla cítit lépe při své oblíbené cyklistice.

Účastnice jsou pod dohledem odborníků

V rámci úvodní konzultace s obezitologem prošly dámy vstupní zdravotní prohlídkou a zátěžovým EKG, obdržely zápisníky jídelníčků a pohybových aktivit, tabulky energetických hodnot vybraných potravin a krokoměry. Individuální plány redukce hmotnosti sestavil obezitolog ze Všeobecné fakultní nemocnice MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. Stravovací plán na míru, bez něhož se neobejde žádná upřímně míněná redukce hmotnosti, vytvořily nutriční terapeutky PhDr. Karolína Hlavatá a Jitka Laštovičková. Pak přišly na řadu konzultace o pohybových aktivitách s kondičními trenéry Mgr. Ondřejem Káděm a Mgr. Janem Větrovským z Rekondičního centra VŠTJ MEDICINA PRAHA, z nichž odcházela každá z účastnic poučená o pravidlech ideální pohybové aktivity pro redukci hmotnosti a rovněž vybavená skladbou cviků. Poslední zastávkou v úvodu tříměsíčního snažení byla terapie s psycholožkou PhDr. Šárkou Slabou, Ph.D., která účastnicím předala důležité informace o motivaci, která je v cestě za úspěchem nepostradatelná. Všichni výše jmenovaní odborníci jsou samozřejmě účastnicím projektu až do jeho konce k dispozici a rovněž bdí nad odchylkami od stanovených (reálných) plánů. Profily účastnic, průběžné rozhovory s nimi, např. o tom, jak prožívají změnu životního stylu, nebo možnost „vyrazit“ si na nákup s nutriční terapeutkou, na kterém vám prozradí, jaké potraviny vyhovují redukčnímu jídelníčku, a dále tipy na sestavení dietního menu či redukčního tréninku naleznete na www.ZijZdrave.cz. Za zhlédnutí určitě stojí i videoukázky!

Přečteno:  9065×

Vyšlo:  30. 12. 2010

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Životní styl, Vaše příběhy

 
© Aleš Krupička 2007–2020