Obesity News
RC VŠTJ MEDICINA PRAHA

RC VŠTJ MEDICINA PRAHA

Mgr. Renata Větrovská

Rekondiční centrum VŠTJ MEDICINA PRAHA nabízí svým klientům různé formy pohybových aktivit, při kterých se opravdu nemusíte stydět za nějaké to kilo navíc. Spíše naopak. Toto centrum je určené právě vám – lidem s nadváhou a obezitou, kteří marně tápou jak, kdy a kde se začít hýbat.

Rekondiční centrum VŠTJ MEDICINA PRAHA vzniklo v roce 2002 ve spolupráci se III. interní klinikou 1. LF UK a VFN Praha. Centrum nabízí lidem s nadváhou a obezitou různé možnosti pohybových aktivit – tedy využití jednoho ze základních, leč málo oblíbených postupů při léčbě obezity. Pohybová aktivita hraje také významnou roli v léčbě potíží s obezitou úzce spojených – tzv. metabolického syndromu. Proto jsou cvičební programy Rekondičního centra VŠTJ MEDICINA PRAHA výbornou volbou rovněž pro ty, kteří mají přidružená onemocnění, např. vysoký krevní tlak či cukrovku. Všechny lekce jsou vedeny pod dohledem odborně vyškolených instruktorů, odborníků z řad fyzioterapie, tělovýchovných pracovníků a lékařů.

Osteoporóza a roztroušená skleróza

Kromě programů pro klienty s nadváhou a obezitou či celým metabolickým syndromem pořádá Rekondiční centrum VŠTJ MEDICINA PRAHA dva druhy speciálních lekcí – pro pacienty s osteoporózou a pro ty s roztroušenou sklerózou. Při obou těchto onemocněních by měl být pravidelný pohybový program samozřejmostí.

Nejtěžší je začít

V začátcích vám pomohou instruktoři, kteří z vás nespustí oko. Společně proberete vše, co vás zajímá, a pokusíte se zvolit tu správnou formu pohybového programu. Vybrat si můžete z individuálně vedených hodin v takzvané aerobní místnosti či v posilovně, nebo ze skupinového cvičení, jako je kruhový trénink v posilovně, aerobik pro lidi s nadváhou, cvičení na velkých míčích, zdravotní cvičení či aqua aerobik. Podrobnější popis lekcí uvádí tabulka.

Pohybové programy RC VŠTJ MEDICINA PRAHA

Aerobní tréninkcvičení na rotopedech a běhacích pásech pod dohledem instruktora
Kombinovaný tréninkkombinace aerobního a posilovacího cvičení na strojích
Nízký aerobikaerobní cvičení na hudbu, základní kroky a jednoduché sestavy, posilování s pomůckami
Fitballycvičení na velkých míčích – obsahuje část aerobní, posilovací i strečinkovou
Zdravotní cvičenípomalé cvičení zaměřené především na kompenzaci obtíží pohybového aparátu
Aqua aerobikjednoduché, ale intenzivní cvičení ve vodě za doprovodu hudby

Ptejte se odborníků

V rámci rekondičního centra probíhají konzultace s odborníky – lékaři, fyzioterapeuty, nutričními terapeuty, psychology, tělovýchovnými pracovníky. Ti všichni jsou tu pro vás, neváhejte se proto dotazovat, ať už jak s pohybem ve vašem případě začít, či poradit, jak se ta která pohybová aktivita provádí správně. Rozpis konzultací naleznete na www.medispo.net .

Rekondiční centra v ostatních městech

Kromě pohybových aktivit, které nabízí Rekondiční centrum VŠTJ MEDICINA PRAHA, můžete zkusit rekondiční pobyty (viz reportáž účastnice rekondičního pobytu na následující straně). Jsou to týdenní nebo víkendové akce, kde vám pomůžeme se rozhýbat, dozvědět se něco nového a hlavně začít se zdravou pohybovou aktivitou. Je to šance i pro mimopražské klienty, kteří nemají tuto možnost pohybu a kteří nechtějí zůstat pozadu. Rekondiční centra se začínají pomalu rozrůstat do Plzně, Litoměřic, Brna a doufáme, že budeme pokračovat i dále.

Přečteno:  10175×

Vyšlo:  4. 10. 2007

Poslat článek: e-mailem

Článek je v kategoriích: Rekondiční centra

 
© Aleš Krupička 2007–2020