Obesity News
Tříměsíční skupinové kurzy redukce hmotnosti

Tříměsíční skupinové kurzy redukce hmotnosti

Redakce

První tříměsíční skupinové kurzy proběhly v loňském a letošním roce v RC Salmovská a RC Mladá Boleslav. Pod vedením MUDr. Radky Jedličkové (lékařka-internistka) a Bc. Jitky Laštovičkové (nutriční terapeutka) v Praze a Bc. Jitky Horákové, DiS., (nutriční terapeutka a fyzioterapeutka) v Mladé Boleslavi zapracovali první účastníci na své stravě a začali pravidelně cvičit v rekondičních centrech.

V rámci kurzu absolvovali 25 hodin pohybových aktivit aerobního charakteru a pět společných sezení s vedoucími kurzu. Úvodní setkání bylo seznamovací, účastníci dostali za úkol zapsat svůj současný jídelníček, který na další schůzce probrali s nutriční terapeutkou a domluvili se na malých změnách. Další setkání byla kontrolní – byl zde čas probrat problémy s cvičením, stravou a přeměřit a převážit účastníky. Cílem kurzu není rychlý úbytek hmotnosti, který slibují různé doplňky stravy a diety, ale spíše počátek celkové změny životního stylu, který povede k postupné redukci hmotnosti a udržení hmotnosti bez jo-jo efektu. Přesto činil průměrný úbytek hmotnosti po skončení kurzu 3–4 kg a obvod pasu účastníků se průměrně snížil o 6–7 cm, což znamená výrazné snížení kardiovaskulárních rizik. Absolventi kurzů pokračují v nastaveném režimu i po dokončení kurzů a daří se jim redukovat hmotnost (úbytek je nyní u většiny výraznější).

Pokud se do boje se svým současným životním stylem a nadbytečnými kilogramy pod odborným dohledem chcete pustit i vy, neváhejte a přihlašte se do příštího turnusu tříměsíčního skupinového kurzu redukce hmotnosti ve výše uvedených centrech – sledujte nástěnky ve svých centrech nebo rubriku Programy a výzkum na www.vstj.cz, kde budou tříměsíční kurzy vypsány.

Cvičení v mimopražských centrech:

  • RC Mladá Boleslav – cvičení pro seniory, cvičení v aerobní místnosti, cvičení v posilovně
  • RC České Budějovice – aerobní zóna, Dynamo, cvičení v Sokolovně
  • RC Plzeň – aerobní cvičení, balanční cvičení s overbally, bodyforming, fitbally
  • RC Litoměřice – aerobní a kondiční cvičení
  • RC Tachov – aerobní cvičení, kruhový trénink v posilovně
  • RC Karlovy Vary – kondiční cvičení.

Přečteno:  8200×

Vyšlo:  19. 10. 2011

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

 
© Aleš Krupička 2007–2020