Obesity News
Vyrazili byste rádi na rekondiční pobyt, ale nevíte, co vás čeká a zda to zvládnete?

Vyrazili byste rádi na rekondiční pobyt, ale nevíte, co vás čeká a zda to zvládnete?

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Víkendové a týdenní akce jsou zaměřeny především na pohybovou aktivitu s možností vyzkoušet si různé lekce cvičení, sporty v přírodě i ve vodě. Celý program je přizpůsoben převážně lidem s civilizačními onemocněními, jako např. vysokým krevním tlakem, cukrovkou nebo obezitou.

Riziko zdravotních komplikací je u této skupiny osob vyšší, proto na žádném z pobytů nechybí lékař, který s účastníky konzultuje zdravotní stav. Výjimkou ale nejsou "zdraví" účastníci, kteří si chtějí zvýšit fyzickou kondici či strávit příjemnou aktivní dovolenou.

Jak vypadá jeden běžný pobytový den?

Nejbližší termín
rekondičního pobytu

22.–25. března 2012
Hotel Astra, Srby

Ranní ptáče dál doskáče a tak ranní cvičení připraví naše těla na celodenní zátěž. Po zdravé snídani je připravena lekce aerobního či posilovacího cvičení (zumba, aerobik, cvičení na velkých míčích, kruhový trénink či pilates), pro milovníky vody pak aqua aerobik či plavání v bazénu. Odpoledne vyrážíme do přírody. Chůze s holemi, tzv. nordic walking, je skvělou aktivitou pro spojení fyzické aktivity s relaxací v lese a načerpání energie ze sluníčka. A díky krokoměru zjistíte, kolik úsilí vás stojí deset tisíc kroků neboli doporučená denní dávka. Po celodenní zátěži je možné tělo i mysl uvolnit jógou či masáží. Večerní přednáška a diskuse o výživě či vhodné pohybové aktivitě je již příjemným ukončením dne. Cílem pobytu není nutně zhubnout, ale nastartovat svůj organismus pro další pravidelnou pohybovou aktivitu. Největším benefitem je přitom možnost strávit pár dní s lidmi, kteří bojují s nástrahami dnešního životního stylu stejně jako vy a získat motivaci do dalšího boje.

Přečteno:  8434×

Vyšlo:  16. 11. 2011

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Cvičení, Obezita

 
© Aleš Krupička 2007–2020