Obesity News
Jak mít pevné zdraví a být fit

Jak mít pevné zdraví a být fit

52 % české populace má nadměrnou hmotnost. Není tedy divu, že se stále větším problémem stává také dětská obezita. Není výjimkou, že již šestileté obézní děti mají vysokou hladinu tuků a cholesterolu v krvi, trápí je vysoký tlak a mají zvýšenou hladinu krevního cukru.

A co dělat, když je dítě nebo jiný člen vaší domácnosti obézní? Dnes už se nelze vymlouvat na rychlé životní tempo a nedostatek času. Na trhu jsou k dispozici kvalitní výrobky pro rychlou přípravu a zdravé uchovávání potravin, mezi nimiž Zepter zaručuje vynikající kvalitu a vlastnosti výrobků. Výběr vhodných potravin a úprava stravovacích návyků, vhodná tepelná úprava stravy, správné uchovávání potravin a pohyb – to jsou jedny z nejdůležitějších kroků, které vedou ke zdraví vás a vašich dětí.

Vařte v páře

Způsobem, jakým jídlo tepelně upravujete, můžete hodně získat, nebo ztratit. Nejvhodnější tepelnou úpravou je vaření v páře, dušení nebo pečení bez tuku. A právě nádobí Zepter umožňuje vařit bez vody – v páře. Tento postup je šetrný k vitaminům a minerálním látkám obsaženým v potravinách. Při běžném způsobu vaření totiž dochází ke značným ztrátám následkem vyluhování nebo dlouhého vaření. Potraviny uvařené v páře (brambory, zelenina apod.) si naopak uchovávají vitaminy a minerály ve značném množství, dobře vypadají i chutnají.

Omezte příjem tuků

Nádobí Zepter umožňuje připravovat jídla bez tuku, aniž by došlo k jejich připalování. Stačí jen dodržet správný technologický postup. Tím, že k připravovanému pokrmu není přidán tuk, se významně sníží jeho výsledná energetická hodnota. Takovou změnou způsobu tepelné přípravy pokrmů ušetříte za týden množství energie, které přispěje k přirozené redukci vaší hmotnosti. Omezení příjmu tuků má velký význam nejen pro ty, kteří mají pár kilogramů navíc nebo se léčí s vysokou hladinou krevních tuků, ale i pro diabetiky.

Více na www.zepterclub.cz.

Přečteno:  6121×

Vyšlo:  27. 6. 2012

Poslat článek: e-mailem

Článek je v kategoriích: Životní styl, Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020