Obesity News
Žij zdravě je tu pro vás

Žij zdravě je tu pro vás

Z posledního výzkumu VZP a STEM/MARK vyplynulo, že stav obezity a nadváhy je v České republice dlouhodobě neudržitelný. S nadváhou se potýká neuvěřitelných 34 %, s obezitou 21 % dospělé české populace. Obezita a nadváha se ve zvýšené míře nevyhýbá ani dětem.

Tyto závažné celospolečenské problémy s sebou nesou rostoucí riziko řady onemocnění, např. cukrovky 2. typu, aterosklerózy, vysokého krevního tlaku, některých nádorových onemocnění nebo depresivních stavů. Všeobecná zdravotní pojišťovna si dobře uvědomuje tento negativní trend, a proto již šestým rokem podporuje boj proti obezitě, a to prostřednictvím edukačního program Žij zdravě.

Aktivity, které můžete v rámci projektu „Žij zdravě“ zdarma využít:

Internetové stránky pro vás – cílem internetový stránek www.ZijZdrave.cz je podpořit vás ve snižování váhy a podat vám pomocnou ruku. Najdete na nich pravidelné aktuální člán ky týkající se redukce váhy, motivace, zdravotních obtíží, trendů a novinek. Nechybí online poradna s odborníkem, který vám bezplatně poradí v otázkách hubnutí, složení jídelníčku a pohybových aktivit. Milovnice vaření zde najdou celou řadu receptů na nutričně vyvážené pokrmy. Se svým vlastním receptem na zdravý pokrm se pak mohou přihlásit do soutěžního klání o Recept měsíce.

Neváhejte a vyzkoušejte stránky www.ZijZdrave.cz nebo jejich profil na sociální síti facebook s názvem Letos zhubnu.

Součástí stránek je i oddíl pro registrované uživatele, který nabízí nejednoho pomocníka v hubnutí. Uživatelé mohou vy - užívat jednoduchou aplikaci Můj deníček, která jim umožní mít přesný přehled o výdeji a příjmu energie. Díky tomu mohou objevit své případné chyby v jídelníčku a denním režimu. Jejich náprava je prvním krokem k úspěšnému, tj. dlouhodobému, snížení kilogramů. Samozřejmostí je i diskusní fórum. Nejen při hubnutí totiž platí, že ve skupině se to lépe táhne.

Internetové stránky pro vaše děti – zábavně-edukační stránky o zdravém životním stylu www.YesNeYes.cz. jsou zde pro děti i jejich rodiče. Nabízejí především zábavná videa o sportech, články odborníků, pravidelné soutěže nebo komiksovou kuchařku. Nenásilnou formou pomohou vašim dětem zamyslet se nad svou životosprávou a inspirují je k pohybovým aktivitám, které jsou pro ně vhodné.

Více informací hledejte na www.ZijZdrave.cz nebo www.YesNeYes.cz.

VZP

Přečteno:  7461×

Vyšlo:  23. 7. 2012

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Životní styl, Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020