Obesity News
Kulturní tipy na léto

Kulturní tipy na léto

Blíží se léto, doba dovolených, kdy většina z nás má přeci jen více volného času pro sebe i pro své nejbližší. Pokud se zrovna nebudete zabývat svým jídelníčkem nebo se věnovat pohybové aktivitě, zkuste svou volnou chvíli strávit návštěvou kulturní akce. Na dalších řádcích vám nabízíme dva kvalitní tipy.

Jan Zrzavý – Důvěrné příběhy

Národní galerie v Praze jako dědička díla Jana Zrzavého připravila reprezentativní průřez tvorbou tohoto významného a všestranného českého umělce. Jan Zrzavý byl vynikajícím malířem, kreslířem, grafikem, ilustrátorem, scénografem a literátem. Významně ovlivnil vývoj českého výtvarného umění 20. století, byl představitelem magického a poetického symbolismu, členem uměleckého sdružení Sursum a skupiny Tvrdošíjní. Přijďte se podívat na jeho náboženská i civilní témata, na portréty, postavy, na krajiny Bretaně, Řecka a Itálie.

Výstavu můžete vidět ve Valdštejnské jízdárně v Praze (metro A, stanice Malostranská) od 25. 5. do 16. 9. 2007. Expozice je přístupná denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

Letní shakespearovské slavnosti

Divadelní představení pod širým nebem v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu vznikly z podnětu bývalého prezidenta Václava Havla. Postupně se divadelní slavnosti rozšířily i mimo Prahu, a to na hrad Špilberk v Brně a na Bratislavský hrad. Tento rok se slavnosti konají již po jedenácté a opět budete moci shlédnout vynikající divadelní hry anglického dramatika. Rekordní počty návštěvníků, uznalé kritiky a vyprodaná představení v minulých ročnících jsou důvodem, proč se letos začíná hrát ještě na další scéně v Lichtenštejnském paláci v Praze.

11. ročník chystá nové premiéry. Nejočekávanější novinkou je rozhodně Bouře s Janem Třískou v roli otroka Kalibana, poprvé se také v české části festivalu objeví komedie Jak se vám líbí s Mariánem Labudou. Kromě uvedených premiér se můžete těšit i na úspěšné reprízy z předcházejících ročníků, na Othella s Michalem Dlouhým, na Večer tříkrálový s Jiřím Langmajerem a na Kupce benátského s Bolkem Polívkou.

Divadelní festival je obohacen i o další kulturní a charitativní akce. Velmi zajímavou bude rozhodně výstava Salome fotografa Ivana Pinkavy, jehož snímky v podobě velkoformátových zvětšenin budou instalovány pod širým nebem v jižních zahradách Pražského hradu od 25. 6. do 14. 9. 2007.

Pokud se rozhodnete některé představení navštívit, čekají vás určitě krásné kulturní zážitky. Festival začíná 21. června a potrvá až do 14. září 2007. Podrobnější informace o bohatém programu a možnostech zakoupení vstupenek najdete na www.shakespeare.cz

Přečteno:  6718×

Vyšlo:  6. 9. 2007

Poslat článek: e-mailem

 
© Aleš Krupička 2007–2020