Obesity News
Krabičková dieta: zázrak, nebo „starý recept“?
Foto: autorka

Krabičková dieta: zázrak, nebo „starý recept“?

Bc. Jitka Horáková,DiS.

V posledních dvou letech jsou módním hitem krabičkové diety. Není v tom žádný zázrak, jen někdo za nás vymyslí a připraví jídlo na celý den. Platíme pak především za práci. Cena potravin je většinou poměrně nízká. Svačiny jsme si přece kdysi dělali také a nebyl to problém. Připravujeme tedy pro vás seriál, ve kterém vám představíme některé nenáročné „krabičky“. Záleží jen na vás, zda recept vyzkoušíte.

Losos se šťouchanými brambory

  • Rozměry krabičky (délka × šířka × hloubka): 20 × 10 × 5 cm
  • Doba přípravy: cca 25 min
  • Cena jedné porce: cca 90 Kč

SUROVINY PRO DVĚ OSOBY

Losos se šťouchanými brambory

Filet z lososa (320 g), 240 g brambor, 40 g bílého jogurtu (light), 80 g salátové okurky, 100 g rajčat (2 ks střední velikosti), 100 g papriky, čtvrt citronu, kopr, pepř, sůl.

POSTUP

Do vroucí osolené vody dáme vařit asi na 15 minut oloupané brambory. Mezitím dáme na plotnu rozehřát grilovací pánev. Omyjeme a nakrájíme na čtvrtky rajčata a na plátky papriku. Obojí zhruba 5–7 minut grilujeme z každé strany na rozehřáté pánvi.

Než se zelenina ugriluje, připravíme si omáčku na způsob tzatziki. Do jogurtu nastrouháme oloupanou okurku, přidáme špetku pepře, soli, citronovou šťávu, čerstvý či sušený kopr a vše promícháme.

Když je zelenina hotová, ugrilujeme připravené filety z lososa, které jsme předem zlehka posolili a opepřili. Filet je velice křehký, manipulujte s ním opatrně, aby se nepotrhal. Z každé strany grilujeme přibližně 5 minut.

V průběhu grilování si rozšťoucháme již uvařené brambory. Vše necháme vychladnout a skládáme do krabičky, filet z lososa ještě pokapeme citronovou šťávou (připraveno k ohřevu).

Přečteno:  7127×

Vyšlo:  25. 2. 2013

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Strava, Diety

 
© Aleš Krupička 2007–2020