Obesity News
Není vláknina jako vláknina
Foto: shutterstock.com

Není vláknina jako vláknina

Mgr. Iva Belasová

Na podzim proběhl zajímavý projekt VŠTJ MEDICINA – tříměsíční redukční kurz pod vedením lékaře, psychologa, nutričního poradce a fyzioterapeuta. Pod dohledem odborníků, kolektivu a s podporou přípravku Obesimed Forte byla cesta ke štíhlé linii snazší.

Do kurzu se přihlásilo deset účastnic, jejichž průměrná hmotnost byla 97,8 kg, průměrný obvod pasu 107,2 cm a BMI 33,6. Dvě účastnice kurz nedokončily, jedna ze zdravotních důvodů (dlouhodobá nemoc) a jedna z rodinných důvodů.

Nejvíce se podařilo zhubnout jedné účastnici, a to o 9,7 kg a 11,5 cm v pase, což byl výborný výsledek. Tato klientka svému hubnutí věnovala maximální úsilí a dále v něm pokračuje. Dnes má již o 12 kg nižší hmotnost.

V kurzu byl průměrný úbytek hmotnosti 4,5 kg a 6,5 cm v pase. Na výsledku je jasně vidět, že úbytek hmotnosti byl převážně v oblasti břicha. Všechny účastnice kurzu hodnotily své zkušenosti s přípravkem Obesimed Forte jednoznačně pozitivně – neměly hlad ani chutě na sladké, čímž bylo hubnutí snazší. Na snižování hmotnosti se samozřejmě podílely i intenzivní cvičení, rady nutriční terapeutky a podpora celé skupiny.

Jak vlastně Obesimed Forte působí a čím se liší od ostatních vláknin?

Na trhu je řada vláknin a potravinových doplňků, které pomáhají tlumit pocity hladu, ale ne všechny mají takový účinek jako Obesimed Forte. Účinky tohoto přípravku jsou podloženy nejen pozitivními ohlasy ze strany odborné veřejnosti, ale i klinickými studiemi.

Obesimed Forte má vyšší viskozitu v porovnání s potravinovými doplňky obsahujícími jiné typy vláknin, například má sedmkrát vyšší viskozitu než Psyllium.

Není vláknina jako vláknina

Obesimed Forte tedy dokáže nejen utlumit pocity hladu tím, že vytvoří gelovou matrici, čímž zaplní žaludek, ale dokáže i zpomalit proces trávení. Čím je totiž vláknina viskóznější, tím je proces trávení pomalejší. Čím je vstřebávání pomalejší, tím jsou i menší výkyvy hladiny cukru v krvi. Tlumí tedy i chuť na sladké. Zajímavý je i vliv nerozpustné vlákniny na objem a měkkost stolice, čímž působí proti zácpě.

S přípravkem Obesimed Forte je hubnutí prokazatelně snazší.

Přečteno:  6779×

Vyšlo:  28. 3. 2013

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Strava, Tipy

 
© Aleš Krupička 2007–2020