Obesity News
Krabičková dieta – rýžové nudle s tofu

Krabičková dieta – rýžové nudle s tofu

Bc. Jitka Horáková,DiS.

V posledních dvou letech jsou módním hitem krabičkové diety. Není v tom žádný zázrak, jen někdo za nás vymyslí a připraví jídlo na celý den. Platíme pak především za práci. Cena potravin je většinou poměrně nízká. Svačiny jsme si přece kdysi připravovali také a nebyl to problém. Připravujeme tedy pro vás seriál, ve kterém vám představíme některé nenáročné „krabičky“. Záleží jen na vás, zda recept vyzkoušíte.

Rýžové nudle s tofu

  • Rozměry krabičky (délka × šířka × hloubka): 15 × 10 × 5 cm
  • Doba přípravy: cca 20 min
  • Cena jedné porce: cca 40 Kč

Suroviny pro dvě osoby

260 g tofu, 80 g rýžových nudlí, 4 lžíce kukuřice, 6 malých rajčat, 2 lžíce sójové omáčky, 2 lžíce slunečnicových semínek, 2 hrsti zelených fazolek, kus celeru, 2 malé lžičky oleje, sůl, pepř.

Postup

Rýžové nudle s tofuDo hrnce dáme vařit vodu. Mezitím nakrájíme tofu na menší kostičky a vložíme ho do mističky, kam přilijeme sójovou omáčku, promícháme a necháme odležet. Poté dáme vařit cca na 5 minut pod pokličku do vroucí vody rýžové nudle.

Než se nudle uvaří, připravíme si grilovací či teflonovou pánev s doporučeným množstvím oleje.

Pokrájíme zbytek zeleniny a na rozehřátou pánev celou směs vložíme, nezapomeneme přidat také naložené tofu v sójové omáčce. Celou směs restujeme do poloměkka přibližně 8 minut. Mezitím slijeme uvařené nudle, které necháme odstát v cedníku.

Vše necháme vychladnout a skládáme do krabičky (aby bylo připraveno k ohřevu), ale pokrm můžeme konzumovat i za studena.

Přečteno:  7457×

Vyšlo:  19. 6. 2013

Diskuze: 1 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Strava, Diety

 
© Aleš Krupička 2007–2020