Obesity News
Reportáž z Vrbice

Reportáž z Vrbice

Bc. Jitka Horáková,DiS.

Na konci května proběhl rekondiční pobyt v obci Vrbice, v krásném rodinném penzionu Pod Rozhlednou. Sluníčko sice nesvítilo, jak jsme si objednali, ale o bohatý pohybový program jsme nouzi neměli (pilates, kruhové tréninky, footwork, aqua aerobik, cvičení s fitbally aj.).

Dobrovolně se ho účastnila vždy celá skupina. Pohybové aktivity probíhaly jak v okolní přírodě nebo na hřišti, tak v prostorné tělocvičně či ve venkovním krytém bazénu. A protože okolí vybízí k návštěvám místních hradů a zámků, nemohli jsme si tyto prohlídky nechat ujít. Zámkem v Doudlebech nás provedl sám hrabě Buben, další zastávka byla na zámku v Častolovicích, v Kostelci nad Orlicí, a aby toho nebylo málo, dobyli jsme i hrad Potštejn. Dobrodružné cestování místní dopravou a procházky s holemi na nordic walking po turistických trasách pro nás byly velkým zážitkem. Nechyběly ani přednášky dr. Matoulka o nadváze a obezitě či diskuse s nutriční terapeutkou na téma týkající se redukčního režimu.

Snažení a vytrvalost účastníků byly po zásluze odměněny diplomem a památeční medailí VŠTJ MEDICINA Praha. Největší odměnou však byl pocit z aktivně stráveného dne a oproštění se od všedních starostí.

Tímto bych chtěla poděkovat všem účastníkům a ochotnému personálu za skvělou atmosféru, která pobyt provázela.

Další rekondiční pobyt proběhne 26.–29. září 2013 v obci Vrbice (opět v penzionu Pod Rozhlednou). Pro milovníky wellness zde bude nově otevřena finská sauna, infra sauna, perličková lázeň či venkovní „finský sud“. Takže se máme na co těšit!

Více informací a přihlášky získáte na našem webu www.vstj.cz v rubrice Pobytové akce.

Přečteno:  4877×

Vyšlo:  19. 6. 2013

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

 
© Aleš Krupička 2007–2020