Obesity News
Krabičková dieta – zeleninový salát s krůtím masem

Krabičková dieta – zeleninový salát s krůtím masem

Bc. Jitka Horáková,DiS.

V posledních dvou letech jsou módním hitem krabičkové diety. Není v tom žádný zázrak, jen někdo za nás vymyslí a připraví jídlo na celý den. Platíme pak především za práci. Cena potravin je většinou poměrně nízká. Svačiny jsme si přece kdysi připravovali také a nebyl to problém. Připravujeme tedy pro vás seriál, ve kterém vám představíme některé nenáročné „krabičky“. Záleží jen na vás, zda recept vyzkoušíte.

Zeleninový salát s krůtím masem

  • Rozměry krabičky (délka × šířka × hloubka): 20 × 10 × 5 cm
  • Doba přípravy: cca 15 min
  • Cena jedné porce: cca 30 Kč

Suroviny pro dvě osoby

300 g krůtího masa (6 tenčích plátků), ½ avokáda, 10 piknikových rajčátek, ½ červené cibule, ½ mozzarelly, 8 ks černých oliv, pár listů ledového salátu, pepř, grilovací koření.

Postup

Zeleninový salát s krůtím masemNa rozpálenou pánev poklademe plátky krůtích prsou a z obou stran orestujeme. Zlehka je podlijeme vodou, aby se nepřichytly, a dle libosti je okořeníme. V průběhu toho si nakrájíme veškeré připravené suroviny na menší kousky, které pak vložíme do připravené misky. Když je maso na pánvi hotové, klademe ho na již nakrájenou zeleninu. Salát i s masem lze konzumovat za studena, pokud chcete pokrm teplý, ohřívejte maso bez zeleniny.

Přečteno:  6481×

Vyšlo:  2. 10. 2013

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Strava, Tipy

 
© Aleš Krupička 2007–2020