Obesity News
Monitorování v praxi

Monitorování v praxi

Pro každého, kdo se v životě pokoušel hubnout, resp. snížit svou hmotnost či zlepšit zdatnost, bývá nejtěžší to, jak zaznamenávat své výsledky a jak hodnotit úspěch. V různých oblastech medicíny se ukazuje, že za úspěšnou léčbou, jak je patrno zvláště u cukrovky či vysokého krevního tlaku, je často tzv. self‑monitoring.

Jde tedy o sledování vlastních výsledků, které pak mohou vést k tomu, že se zvyšuje motivace ke změně životního stylu. Moderní technologie, které dnes dokážou přenášet data přímo do počítače nebo chytrých telefonů, mohou velmi pomoci nejen Vám, ale například i tomu, kdo vás sleduje, resp. léčí.

Mezi VŠTJ MEDICINA Praha, o.s., a společností eVito, a.s., byla uzavřena smlouva o spolupráci na testování jednotlivých monitorovacích zařízení v praxi. Již pilotní testování v roce 2013 ukázalo, že pokud má člověk k dispozici většinu svých výsledků, více modifikuje své chování, a tím pádem dochází ke zlepšení výsledků.

Postupně vám budeme představovat jednotlivé produkty, které jsou testovány v našich programech, seznámíme Vás s možnostmi jejich využití a v některých případech si budete moci službu vyzkoušet v programech VŠTJ v Praze a Českých Budějovicích. Dnes existují váhy, krokoměry, hrudní pásy, sport-testery, tlakoměry, ale například i glukometry a další zařízení, která lze do systému zapojit, a připravit tak komplexní systém péče o zdraví. Samotné monitorování jistě nezlepší výsledky, ale i pokroky, které často nejsou na první pohled viditelné, potěší. Jednou z výborných vlastností celého systému je možnost náhledu na účty, eventuálně rady po internetu.

eVito

Přečteno:  4953×

Vyšlo:  29. 1. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Přidružená onemocnění, Diabetes

 
© Aleš Krupička 2007–2020