Obesity News
Rekondiční pobyt – Srby, listopad 2013
Foto: VŠTJ MEDICINA Praha

Rekondiční pobyt – Srby, listopad 2013

Bc. Daniela Hillayová

Poslední letošní rekondiční pobyt máme zdárně za sebou. Proběhl v termínu 7.–10. 11. 2013 v hotelu Astra v obci Srby. Dorazilo na něj celkem 35 účastníků, jimž energie a dobrá nálada rozhodně nechyběla.

Předběžné termíny

Edukačně-rekondiční pobyt byl zaměřen především na diabetiky, ale i ostatní měli dveře otevřené. O všechny zúčastněné se postarala skupina lékařů a zdravotních sester včetně psycholožky a nutriční terapeutky z oddělení diabetologie a obezitologie 3. interní kliniky VFN Praha pod vedením MUDr. Martina Matoulka, Ph.D. Pohybový program měly na starost instruktorky Bc. Daniela Hillayová a Kateřina Jeřábková. Samozřejmě nechyběl ani společenský večer v podobě živé country kapely.

Každý den začínal „předsnídaňovým raníčkem“, během kterého jsme na čerstvém vzduchu protáhli svá ztuhlá těla a vrátili se do dětských let hraním různých pohybových her, a nabili se tak energií na celý den. Po snídani ve formě rautu přišly na řadu skupinové edukace, konverzační mapy a v neposlední řadě cvičení. Každý mohl vyzkoušet rychlejší i pomalejší formy, např. zdravotní a relaxační cvičení, fitbally, kruhové tréninky či zumbu a aerobik. V odpoledních hodinách jsme vyráželi na procházky s holemi na nordic walking do místního okolí a k nedalekému rozlehlému rybníku.

Večery patřily přednáškám doc. Prázného a dr. Matoulka, tematicky zaměřeným na diabetes mellitus, obezitu a s ní spojené psychické problémy, a již zmíněnému, velmi roztančenému country večeru, kdy parket nezůstal ani chvilku prázdný.

Během celého pobytu byl k dispozici krytý bazén, kde probíhaly vodní hrátky v podobě aqua-aerobiku, člověk si mohl vyzkoušet i mokrý kruhový trénink s pomůckami či si jenom zaplavat.

Kdo si chtěl odpočinout, relaxovat a nabrat síly, mohl využít masáže od naší šikovné masérky Lucie Rymešové.

Chtěla bych tímto poděkovat všem účastníkům, organizačnímu týmu a samozřejmě personálu hotelu Astra za příjemnou atmosféru a už se těším na další rekondiční pobyty, které proběhnou v podobném duchu.

Plánované akce

  • Rekondiční pobyt pro diabetiky: 20. 3. až 23. 3. 2014, Srby (Hotel Astra)
  • Víkendový pobyt Banding klubu: 21. 3. až 23. 3. 2014, Srby (Hotel Astra)

Přečteno:  3773×

Vyšlo:  29. 1. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

 
© Aleš Krupička 2007–2020