Obesity News
Okénko lékárníka

Okénko lékárníka

Mgr. Helena Horáková

V regálech lékárny je mnoho přípravků na posílení imunity a na zmírňování příznaků nachlazení: Po čem sáhnete právě vy?

Dnes odpovídá: Mgr. Helena Horáková.

I když pracuji v lékárně již spoustu let a člověk by si myslel, že lékárník má dobrou imunitu, u mě tomu tak není. Každý rok jsem byla několikrát za sezónu nachlazená a vždy mě skolila nějaká viróza. Zkoušela jsem různé variace i přípravky, ale nejvíce se mi osvědčila kombinace, kterou užívám již několik let a která účinkuje nejen u mě, ale i u kolegyní a některých mých známých. Nejde o žádný zázračný komplet, ale o složení několika přípravků, které na náš imunitní systém působí blahodárně. Na každého však může pozitivně působit přípravek jiný, je to velmi individuální.

Mgr. Helena Horáková

Dlouhodobě užívám 1× týdně přípravek Oscillococcinum. Zpravidla ho začínám užívat, jakmile se začátkem podzimu ochladí, tedy během října. Jde o homeopatický léčivý přípravek; jedna dávka je vždy v jedné tubičce. Užívá se tak, že se granule nechá rozpustit pod jazykem. Je vhodný i pro děti, dá se rozpustit ve vodě a vypít. Užívám ho také v okamžiku, kdy začínám pociťovat první příznaky nachlazení nebo virózy, jako jsou tlak v hlavě, rýma, svalová únava, hořko v ústech, svědění v očích nebo v nose.

Své zdraví si ještě pojistím přípravkem Cetebe, což jsou kapsle složené z vitaminu C s postupným uvolňováním a zinku. Svoji kombinaci završím vycucáním Preventanu Akut, který obsahuje komplex látek podporujících imunitu. Oba přípravky užívám 2× denně. Buď se mi povede donutit virózu k ústupu zcela, nebo alespoň její průběh zmírním a zkrátím na 2–3 dny.

Co se týče rýmy, ráda používám hypertonickou mořskou vodu s názvem Quixx. Pokud cítím, že mám postižené i dutiny nebo jsem zahleněná, okamžitě začnu užívat 3× denně jednu tabletu přípravku Sinupret forte po dobu několika dní. Pochopitelně nezapomínám na čaje – většinou sáhnu po bylinkovém čaji od Megafytu na nachlazení nebo na průdušky. Při úplně ucpaném nosu, kdy se i špatně spí, krátkodobě používám nosní sprej Muconasal Plus, který obsahuje kromě jiného i éterické oleje.

Alphega lékárna

Přečteno:  5229×

Vyšlo:  20. 2. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Přidružená onemocnění, Okénko lékárníka

 
© Aleš Krupička 2007–2020