Obesity News
Na Sněžku pro Péťu

Na Sněžku pro Péťu

Simon Bytel

Paralympionik s amputovanou nohou, Jaroslav Petrouš, chystá na konec května 2014 druhý výstup na naši nejvyšší horu Sněžku. Stejně jako v loňském roce tím hodlá finančně podpořit konkrétní dítě, ale také upozornit na aktuální sociální a zdravotní problematiku handicapovaných.

V loňském roce, teprve rok po amputaci, vyšplhal Jaroslav Petrouš na vrchol Sněžky pro tříletou holčičku Simonku. Letos se pokusí výkon zopakovat pro dvanáctiletého bojovníka Péťu Januše. O nohu jej, stejně jako Simonku, připravila rakovina. Ideou projektu je pomoci konkrétnímu dítěti s amputací, tentokrát tedy Petrovi Janušovi, zkvalitnit jeho život s handicapem a podpořit jej v jeho snu - maximálně se začlenit mezi své zdravé vrstevníky.

Výtěžek charitativní akce bude věnován na pokrytí nákladů na "kurz chůze" bez berlí v pražském rehabilitačním centru Malvazinky. Odhadovaná cena tohoto kurzu pro Petra s doprovodem maminky je 50 tisíc korun. Zbývající částka do jednoho sta tisíc korun bude určena na nákup rehabilitačních a sportovních pomůcek. Pokud by výtěžek z projektu přesáhl 150 tisíc korun, budou získané peníze rozděleny mezi další děti se zdravotním postižením - stejně, jako tomu bylo v minulém roce.

Projekt výstupu na Sněžku paralympionika Jaroslava Petrouše má za cíl také upozornit na aktuální problémy zdravotně postižených lidí. Jde především o stále nedořešený boj o spravedlivou kategorizaci zdravotního postižení a s tím spojených výhod pro handicapované. Tento projekt také podporuje euroligový klub ZVVZ USK Praha s nadací Koše proti drogám a VŠTJ Medicína Praha.

Přečteno:  4630×

Vyšlo:  22. 5. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

 
© Aleš Krupička 2007–2020