Obesity News
Aktuality

Aktuality

Redakce

V dnešních aktualitách si přečtěte o charitativní akci Na Sněžku pro Péťu, představíme vám podzimní edukačně rekondiční pobyt v Srbech a seznámíme vás s akcí Tesco ve Žlutých lázních v Praze.

NA SNĚŽKU PRO PÉŤU

Paralympionik s amputovanou nohou Jaroslav Petrouš spolu s euroligovým klubem ZVVZ USK Praha a Nadací Koše proti drogám uspořádali 1. června 2014 již druhý charitativní výstup na Sněžku (informaci přinesly Obesity news č. 5). Cílem bylo nejen shromáždit finanční prostředky na podporu zdravotně hendikepovaných dětí a pomoci jim zařadit se mezi zdravé vrstevníky, ale také upozornit na aktuální sociální a zdravotní problematiku hendikepovaných. Mezi účastníky se zařadilo i deset členů VŠTJ Medicína Praha. Speciální běh (Běh do nebes pro Péťu) organizovala společnost Norská móda, která přispěla 26 000 korunami.

Na Sněžku pro Péťu

O samotné akci říká MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., VŠTJ Medicína Praha: „Hned po ránu odstartoval neuvěřitelný běžecký závod, kterého se zúčastnilo skoro sto lidí – závod Pec-Sněžka pro běžce s výběhem na Sněžku, následoval návrat lanovkou. Tato trasa se opakovala čtyřikrát. Výstup na Sněžku pak místy připomínal prvomájový průvod bez transparentů. Mezi chodci se proplétali běžci s fantastickou výkonností. Nutno však dodat, že s jejich hmotností se jim stoupalo mnohem snadněji než většině populace. Někteří účastníci dokonce stoupali se zátěží svých ratolestí na zádech, a tím svůj energetický výdej významně zvyšovali. Věříme, že VŠTJ se v příštím roce zúčastní ve větším počtu. Na tento výstup je však dobré začít trénovat již nyní.“

Výtěžek letošní akce, celkem více než 325 000 korun, bude rozdělen mezi čtyři děti. Do projektu se zapojilo přes tisíc jednotlivců, 30 institucí, firem a zájmových skupin.

POBYT V SRBECH – PODZIM 2014

Už nyní se můžete hlásit na podzimní edukačně rekondiční pobyt v Srbech u Kladna, který se koná v termínu 6. – 9. 11. 2014. Je opět určen pro diabetiky 1. a 2. typu, kardiaky a součástí bude i víkendový Banding klub. Čeká Vás pohybový a edukační program v příjemném prostředí hotelu Astra. Přihlašovat se můžete na www.vstj.cz v sekci Pobytové akce.

AKCE TESCO VE ŽLUTÝCH LÁZNÍCH

Akce Tesco ve Žlutých lázníchSobotní akce pod patronátem společnosti Tesco proběhla 21. 6. 2014 v příjemném prostředí Žlutých lázní v Praze. Program byl určen pro zaměstnance Tesco a jejich rodinné příslušníky ze všech koutů České republiky, celkem se jich sjelo 1 600. Mezi účastníky bylo i 200 dětí z několika dětských domovů, které si bohatý program plný hudby a her opravdu užily. Spoluorganizátorem aktivit byla i VŠTJ Medicina Praha, o.s. s nutričními a psychologickými workshopy, nordic walking stánkem, měřením tělesného složení a pohybovými hrami pro děti.

Přečteno:  5027×

Vyšlo:  4. 7. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020