Obesity News
Přihlaste se s námi do programu KardioFit
Foto: shutterstock.com

Přihlaste se s námi do programu KardioFit

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V měsíci září opět startuje v rekondičním centru VŠTJ Medicína Praha, o. s. KardioFit. Program je zcela zdarma pro pojištěnce VZP s kardiovaskulárním onemocněním nebo vysokým kardiovaskulárním rizikem.

Hlavním cílem je zavést do života postižených jedinců pohybovou aktivitu, neboť právě pohyb významně zlepšuje prognózu u těchto pacientů, přičemž se nemusí zrovna jednat o běhání.

Každý zaregistrovaný účastník programu obdrží „edukační balíček“, který obsahuje zápisník jídelníčku, energetické tabulky, informační materiály týkající se pohybu a souvisejících onemocnění. Navíc je mu v rámci programu poskytnuta jedna hodina cvičení zdarma.

V programu KardioFit si můžete pod dohledem instruktora vyzkoušet aerobní aktivitu, jejíž intenzita je sledována pomocí monitorovací jednotky. Dále jsou pro účastníky nabízeny hodiny severské chůze nordic walking, které jsou pro pojištěnce VZP samozřejmě také zdarma. V rámci projektu je možné absolvovat bezplatnou konzultaci u kardiologa, eventuálně u obezitologa či tělovýchovného lékaře. Přítomnost nutričních terapeutů a instruktorů pohybových aktivit je samozřejmostí.

Smyslem projektu KardioFit je převést teoretické poznatky do praxe a každodenních aktivit. Projekt běží do konce prosince 2014.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Sledujte pravidelně aktualizovaný rozvrh na stránkách www.pohybprozdravi.cz a www.vstj.cz.

Program je podpořen Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR.

Přečteno:  4500×

Vyšlo:  2. 10. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020