Obesity News
eVito ke zlepšení cukrovky

eVito ke zlepšení cukrovky

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Monitorování glykémie, tzv. selfmonitoring jednoznačně zlepšuje léčebné výsledky u diabetiků. Systém eVito umožňuje nejen sledování glykémie, ale i zapisování jídelníčku a sledování energetického výdeje pomocí krokoměru.

K monitorování glykémie není nutné vždy použít glukometr eVito, do systému lze zadávat i hodnoty změřené na jiném glukometru. Hodnoty glykémie je nutné měřit nejen po ránu a na lačno, ale především po jídle a v návaznosti na pohybovou aktivitu tak, aby bylo zřejmé, co ovlivňuje výši glykémie. Výhodou je samozřejmě možnost vzdáleného přístupu do účtu klienta – pacienta, z něhož může nutriční terapeutka pomoci s odhalením chyb, které si diabetik sám podle svého zápisu nevyhodnotí.

E-vito - ke zlepšení cukrovky

Systém eVito využívá i mnoho mobilních aplikací, takže například pohyb mohou monitorovat i mobilní telefony, v nichž lze využít i GPS, čímž jsou získány ještě přesnější výsledky. Z praxe vyplývá, že veškeré pomůcky se uplatní nejvíce zpočátku léčby, protože pomáhají se získáním zkušeností. Později, až pacient překoná „prvotní krizi“, to jde většinou samo nebo alespoň lépe. Zájemci se mohou seznámit s produkty a systémy eVito v praxi při návštěvě akcí Mýty a omyly v léčbě civilizačních onemocnění, kde lze dokonce sadu eVito vyhrát (více na www.civlizacnionemocneni.cz). Informace o produktech eVito nejen pro diabetiky najdete na www.evito.cz.

eVito

Vyplníte-li při objednávce kód OTH-OBNEWS automaticky dostanete slevu jak na zařízení, tak na služby.

Přečteno:  4609×

Vyšlo:  2. 10. 2014

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Článek je v kategoriích: Diabetes

 
© Aleš Krupička 2007–2020