Obesity News
Selfmonitoring a eVito 2015

Selfmonitoring a eVito 2015

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V loňském roce jsme postupně představovali systém eVito, který se nám jeví jako velmi dobrý pomocník selfmonitoringu, tedy sledování a vyhodnocování tělesných parametrů samotným pacientem. Tento systém je dobrou motivací pro zlepšení, protože umožňuje v krátké době posoudit vliv stravy, pohybu a dalších vlivů na výši glykémie, hmotnost i krevní tlak.

V současnosti jsou k dispozici nejrůznější systémy, které umožňují sledování klíčových parametrů, mnohé jsou možná i jednodušší, ale na rozdíl od nich systém eVito umožňuje vzdálený přístup. To umožní například nutričnímu terapeutovi posoudit zapsaný jídelníček, okamžitě identifikovat chyby a navrhnout změny (intervenčně zasáhnout). Lékař ze vzdáleného přístupu do systému eVito může sledovat glykémii, krevní tlak, pohybovou aktivitu, takže kontroluje pacienta v jeho domácím prostředí. Nutno však dodat, že jedině pacient má právo povolit vzdálený přístup dalším osobám (lékař, sestra, nutriční terapeut, rodina, přátelé).

V letošním roce bychom náš seriál chtěli věnovat osobním zkušenostem lidí, kterým eVito pomáhá. Na základě jejich poznatků se pak pokusíme nalézt optimální využití.

Již nyní můžete absolvovat šestiměsíční program eVito pod patronací VŠTJ Medicína Praha, jehož součástí je i vstupní pohovor s diskusí o očekávaných cílech. Následné dálkové vedení s možností osobních konzultací a vyzkoušení řízené pohybové aktivity (eventuálně s konzultací s lékařem) pak probíhá prostřednictvím portálu eVito.cz. Bližší informace najdete na stránkách www.vstj.cz, kde je celý program podrobně popsán a po registraci vám bude zaslán návrh dalšího postupu.

Během posledních dvou let jsme jak krokoměry, tak další části programu eVito poměrně dobře vyzkoušeli a můžeme směle konstatovat, že eVito je vynikajícím pomocníkem. Vůle ke změně a start aktivit však musí vyjít od vás, to za vás neudělá ani eVito. Zbaví vás však nenáviděného sčítání kilojoulů, počítání energetického výdeje a umožní i relativně jednoduše plánovat. Výhodou je, že si nyní nejdříve můžete zkusit i demoverze a levné účty, než se rozhodnete pro sofistikovaný systém.

Informace o systému a produktech eVito najdete na www.evito.cz. Vyplníte-li při objednávce kód OTH-OBNEWS, automaticky dostanete slevu jak na zařízení, tak na poskytované služby.

eVito

Přečteno:  4756×

Vyšlo:  22. 1. 2015

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Tipy

 
© Aleš Krupička 2007–2020