Obesity News
Aktuality 2015/4

Aktuality 2015/4

Bc. Daniela Hillayová, Bc. Petra Štroblová, Aneta Hásková

Aprílové aktuality se zaměří na výlet s dětmi do Dobříše, představí nové rekondiční centrum v Ostrově nad Ohří a pozvou na jarní nordic-walking.

SOBOTNÍ VÝLET S DĚTMI DO DOBŘÍŠE

Zveme vás na netradiční sobotní cvičení s dětmi, které se koná v sobotu 4. 4. 2015 výjimečně mimo prostory Gymnázia Na Vítězné pláni. Pro děti je naplánován výlet z Prahy do Dobříše za poznáním okolního kraje a přírody. Určitě nebude chybět spousta pohybu a zábavy. Sraz je v 7:00 v hale Hlavního nádraží, Praha, odjezd z Dobříše v 15:05; příjezd do Prahy v 16:35.

  • Účast dětí je možná jedině v doprovodu rodičů!
  • Cena: 50 Kč/osoba (bez rozdílu v členství či-nečlenství)
  • Účast prosíme nahlaste na e-mailovou adresu haskova@vstj.cz, nebo na tel.: 777 715 629.

Těšíme se na vaši účast!

RC OSTROV

Od února letošního roku se v ostrovské nemocnici pravidelně koná akce s názvem Dny zdraví Nemos. Tato akce vznikla na základě spolupráce Nemocnice Ostrov a VŠTJ Medicína Praha. Program akce je zaměřen na problematiku civilizačních onemocnění, jejichž výskyt v populaci neustále roste. Cílem je pomoci lidem uvědomit si důležitost preventivních opatření, tedy zdravé stravy a pohybové aktivity. Změna životního stylu pak vede ke snížení rizika vzniku těchto onemocnění, případně rizika komplikací u onemocnění již přítomného. Tato akce je určena pro každého, komu není jeho zdraví lhostejné. Všem zájemcům ochotně a zdarma pomůžeme s nastartováním změny životního stylu.

Každý, kdo nás v „Den zdraví“ navštíví, si může zdarma nechat změřit tělesné složení pomocí přístroje Bodystat, změříme mu krevní tlak a hodnotu glykémie. Naměřené hodnoty bude možné následně individuálně konzultovat s přítomnými nutričními terapeutkami. V případě zájmu s každým rozeberou jeho stravovací návyky. Vzhledem k tomu, že nedílnou součástí zdravého životního stylu by měla být i pohybová aktivita, koná se v rámci akce i hodinová lekce nordic walking pod odborným dohledem. Hole budou zájemcům zdarma zapůjčeny.

Od 7. března 2015 se mohou zájemci také přihlašovat do individuálních či skupinových tříměsíčních redukčních kurzů (www.vstj.cz), které povedou registrované nutriční terapeutky. Tyto kurzy budou cenově dostupné. První termín skupinového kurzu je 30. března 2015. Děkujeme za zájem a budeme se na vás těšit při dalším setkání!

NORDIC WALKING – OPĚT ZAČÍNÁME!

Je na čase po zimní pauze opět vyrazit s holemi do přírody. VŠTJ Medicína Praha ve spolupráci s VZP pro Vás připravila pravidelné skupinové vycházky. Budou probíhat každé úterý a čtvrtek v čase od 16:30 do 18:00. Poprvé se uvidíme v úterý 31. 3. 2015. Podrobnější informace, rozpis vycházek a ceník naleznete na www.vstj.cz v sekci nordic walking.

Přečteno:  4171×

Vyšlo:  3. 4. 2015

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020