Obesity News
Aktuality 2015/5
Foto: shutterstock.com

Aktuality 2015/5

Bc. Andrea Trajková

Májové aktuality nás seznamují se zahájením činnosti Koutků zdravého životního stylu v lékárnách, ohlížejí se za dnem otevřených dveří v Českých Budějovicích a zvou vás k výšlapu na Kleť.

KOUTKY ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU JIŽ ZAHAJUJÍ!

První Koutky zdravého životního stylu v lékárnách po počátečních administrativních překážkách konečně v dubnu zahájily činnost. Mezi prvními překvapivě však nejsou lékárny z Prahy. V koutku můžete získat nejen výtisky Obesity NEWS, ale dostanete zde také zápisníček, respektive diabetický deníček a energetické tabulky. Je‑li lékárna označena logem (pod textem), její zaměstnanci absolvovali kurz o obezitě garantovaný Českou lékárnickou komorou. Věříme, že v nově založených koutcích získáte korektní informace, které vám pomohou zorientovat se v problematice a povedou vás na složité cestě ke změně životního stylu.

SEZNAM PRVNÍCH KOUTKŮ:

Zlatý koutek:

  • Lékárna Euroclinicum, Matice Školské 1786/17, 370 01 České Budějovice

Stříbrný koutek:

  • Lékárna Pod Štítem, Palackého 253, 277 46 Veltrusy

Bronzové koutky:

  • Lékárna Jalta, Nám. Jana Masaryka 3113, 272 04 Kladno
  • Lékárna Mandragora, Pražská 83, 294 71 Benátky nad Jizerou
  • Zelená lékárna, Žižkova třída 403/48, 397 01 Písek
  • Lékárna Nemocnice Hranice, a.s., Zborovská 1245, 753 22 Hranice

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V RC ČESKÉ BUDĚJOVICE

Návštěvníci rekondičního centra Medipont si 22. 4. mohli zacvičit aerobních strojích, naučili se nastavení správné intenzity zátěže pomocí Borgovy škály a tepové frekvence, absolvovali test zdatnosti na pásu Kettler či skupinovou lekci pilates, případně kruhový trénink, vyzkoušeli fitbally a Fit Bodyforming.

Přednášky lékařky MUDr. Aleny Váchové a nutriční terapeutky Ivetty Benýškové byly zaměřeny na pohyb a výživu v prevenci civilizačních onemocnění. Velký zájem byl o měření složení těla přístrojem InBody konzultaci výsledků. Nechyběl ani nordic walking pod vedením instruktorky Marie Tichákové a fyzioterapeutky Nicol Dörnerové. Akce proběhla za laskavé podpory VZP ČR. Dík patří také studentům katedry Výchovy ke zdraví Pedagogické fakulty Jihočeské Univerzity, kteří nám pomáhali po celou dobu trvání akce.

VÝŠLAP NA KLEŤ

Pro vášnivé turisty a milovníky pohybu v přírodě jsme naplánovali na sobotu 23. 5. celodenní výlet na Kleť. Z Českých Budějovic se v 8:00 vydáme vláčkem do Holubova a z Holubova plíživým kopcem až pod lanovku v Krásetíně. Podle kondice účastníků se pak můžeme rozdělit na dvě skupiny a volit obtížnost trasy výstupu. Bližší informace získáte na recepci RC Medipont.

Přiveďte nového člena a získejte hodinu cvičení zdarma v týdnu od 11. do 15. 5. I v květnu si členové RC Medipont mohou přivést někoho, kdo by si cvičení u nás chtěl vyzkoušet. Zkušební lekce je zdarma a ten kdo nového člena přivede, získá jako odměnu také hodinu cvičení.

Přečteno:  4201×

Vyšlo:  14. 5. 2015

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020