Obesity News
Aktuality 2015/6

Aktuality 2015/6

Bc. Daniela Hillayová, Bc. Andrea Trajková

V červnových aktualitách vás budeme lákat na předprázdninové vycházky nordic walking, připomeneme si nadcházející podzimní pobyt v Srbech u Kladna, povíme si o tříměsíčních kurzech v RC Medipont a na závěr vás pozveme do červnového stanu v rámci Rok prevence Všeobecné fakultní nemocnice.

POSLEDNÍ VYCHÁZKY NORDIC WALKING PŘED LÉTEM!

Pravidelně každé úterý od 16.30 do 18.00 hodin:

  • 2. 6. Ladronka – sraz na autobusové zastávce Vypich
  • 9. 6. Divoká Šárka – sraz na tramvajové zastávce Divoká Šárka
  • 16. 6. Modřanská rokle – sraz na tram. zastávce Poliklinika Modřany
  • 23. 6. Stromovka – sraz na tram. zastávce Výstaviště Holešovice

Hole je možné na místě zapůjčit po předchozí dohodě – tedy alespoň 24 hodin před konáním akce na telefonních číslech: 777 715 622, nebo 224 965 721. Více informací na www.vstj.cz. Instruktoři se již na vás těší!

PODZIMNÍ POBYT SE POMALU ALE JISTĚ BLÍŽÍ!

PODZIMNÍ POBYT SE POMALU ALE JISTĚ BLÍŽÍ!

VŠTJ MEDICÍNA Praha, o. s., ve spolupráci s Diabetologickým a Obezitologickým centrem III. interní kliniky VFN v Praze pořádá již tradiční edukačně – rekondiční pobyt určený především pro diabetiky a kardiaky. Proběhne 12. až 15. listopadu 2015 v Hotelu Astra v Srbech u Kladna. V termínu 13. až 15. 11. 2015 se zároveň bude konat víkendové setkání Banding klubu. Kapacity jsou omezené, proto neváhejte a přihlaste se přes naše webové stránky www.vstj.cz (sekce Pobytové akce) nebo na recepci Rekondičního centra Salmovská.

PRÁZDNINY V REKONDIČNÍM CENTRU SALMOVSKÁ

V týdnu od 6. 7. do 10. 7. 2015 bude RC Salmovská z provozních důvodů uzavřeno. Vy však neleňte a vyrazte sportovat do přírody!

TŘÍMĚSÍČNÍ KURZY V RC MEDIPONT

V květnu jsme ukončili druhý skupinový tříměsíční kurz. Z celkového počtu devíti lidí se na závěrečné schůzce sešlo 5 úspěšných bojovnic s nadváhou. Celé skupině dohromady se za tři měsíce podařilo zredukovat 26 kg a nejúspěšnější byla paní Monika s krásným úbytkem 9 kg.

Účastníce kurzu byly za svou snahu a píli odměněny drobnými dárky od našich partnerů, společnosti EON a VZP ČR a kadeřnického salonu pana Vojtěcha Kašpara.

Další skupinový kurz začne v září. Do individuálních kurzů se zájemci můžou hlásit v průběhu celého roku. Více informací na recepci RC Medipont v Českých Budějovicích, nebo na našich stránkách (www.vstj.cz) pod záložkou Tříměsíční kurzy.

ROK PREVENCE VŠEOBECNÉ FAKULTNÍ NEMOCNICE V ČERVNU

Stan Roku prevence se v červnu bude věnovat kardiovaskulárním onemocněním. Přijďte v úterý 16. června mezi 9:00 a 17:00 do stanu na Karlově náměstí, který bude stát naproti fakultní poliklinice. Hlavním červnovým tématem bude vše kolem infarktu. Věnovat se budeme nejen primární prevenci, tedy zdravému životnímu stylu, ale také tzv. sekundární prevenci, neboli souhrnu opatření, které mají vést k tomu, aby nemocný po prodělaném infarktu či příbuzné chorobě byl co nejméně ohrožen opakováním příhody. Na místě vám změříme tlak, vysvětlíme, jak správně rozpoznat infarkt myokardu a jak se v této situaci zachovat. Konzultovat tu můžete s lékaři – specialisty. Ve stanu se bude konat také kurz rozpoznání srdeční zástavy a poskytnutí neodkladné resuscitace.

Přečteno:  4354×

Vyšlo:  11. 6. 2015

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2019