Obesity News
Pochod proti diabetu

Pochod proti diabetu

Bc. Andrea Trajková

Světový den diabetu si každoročně připomínáme 14. listopadu. U této příležitosti iniciuje nadace World Diabetes Foundation za podpory společnosti Novo Nordisk po celém světě i u nás mnoho osvětových akcí spojených s tzv. Pochody proti diabetu. Cílem těchto aktivit je obrátit pozornost veřejnosti na problematiku diabetu.

Rekondiční centrum Medipont v českých Budějovicích se letos poprvé zapojilo do organizace Pochodu proti diabetu a společně s místní organizací Svazu Diabetiků, katedrou Výchovy ke zdraví a poliklinikou Medipont a VZP ČR připravilo program, který zájemcům poskytl nejen informace o této nemoci, ale nabídl i možnost vyzkoušet si bezpečné pohybové aktivity vhodné pro diabetiky.

PRVNÍ KROKY K PREVENCI

Chůze je skvělý způsob jak oslavit Světový den diabetu, vždyť pohybová aktivita je nezbytnou součástí prevence i léčby tohoto onemocnění. Chceme povzbudit co nejvíce lidí, aby učinili první kroky k prevenci diabetu 2. typu.

V kardiozóně rekondičního centra probíhala „chodecká štafeta“ na pásech. Od 10 do 13 hodin se nám společně podařilo ujít bezmála 200 kilometrů. Současně si zájemci mohli nechat změřit glykémii, krevní tlak, vyhodnotit BMI či množství tuku v těle. Studenti katedry výchovy ke zdraví informovali návštěvníky o rizikových faktorech vyplývajících z životního stylu a možnostech prevence a nefarmakologické léčby diabetu pohybovou aktivitou. Diabetologická edukační sestra seznamovala nemocné cukrovkou s tzv. konverzačními mapami, které jsou moderním edukačním prostředkem speciálně vytvořeným pro diabetiky.

Zájem veřejnosti byl velký, rekondičním centrem prošlo kolem stovky zájemců o informace a vyšetření; následně více než polovina účastníků společně vyrazila v 13:00 na Pochod proti diabetu na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. Velké poděkování patří studentům katedry výchovy ke zdraví, kteří nám pomohli zvládnout dav návštěvníků, i vedení polikliniky Medipont, které nám celou akci umožnilo organizovat a propagovat ve svých prostorách.

Přečteno:  4545×

Vyšlo:  3. 12. 2015

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020