Obesity News
Jak ne(z)lenivět o svátcích
Foto: shutterstock.com

Jak ne(z)lenivět o svátcích

Mgr. Martina Dyrcová

„Komu se nelení, tomu se zelení“ říká tradiční přísloví, které určitě platí i pro aktivní trávení předvánočního a vánočního času, jenž právě k lenošení svádí. Byla by ale škoda pozbýt pracně získanou fyzickou kondici, na které jsme začali pilně pracovat, jen co skončilo parné léto, a pod tíhou novoročních předsevzetí jí zase budovat od nuly.

Zimní období skýtá mnoho možností k udržení formy, stačí jen po celou dobu trvání vánočních svátků nepodlehnout teplu rodinného krbu a vůni vánočního cukroví. Jednou z možností může být výměna televizní pohádky třeba za brusle. Nemusíme ani čekat, až nám zamrzne nejbližší rybník, v okolí určitě najdeme zimní stadion s rozpisem hodin veřejného bruslení, kam se můžeme vydat s kamarády či rodinou a při kroužení na ledové ploše nasbírat trochu zdravého zabarvení tváří.

Další volbou jsou zasněžené kopce. Zimní radovánky s dětmi si můžete užít při sáňkování, bobování nebo stavění sněhuláka. Spoustu energie zaručeně vydáte při celodenním výletě v běžecké stopě. Pro milovníky rychlosti a adrenalinu může být alternativou den strávený na svahu na lyžích či snowboardu.

Vánoční svátky jsou dobou setkávání s lidmi, které máme rádi. Co takhle uspořádat vánoční turnaj třeba ve stolním tenise, pro zdatnější v badmintonu nebo squashi a vytvořit tak každoroční tradici?! Kromě toho, že se sejdete s přáteli, užijete si i spoustu zábavy a jako bonus uděláte něco pro své zdraví.

Čekání na Ježíška je vždycky dlouhé, a to nejen pro ty nejmenší. Ukrátit ho můžeme například společnou půldenní procházkou do nejbližšího lesa, útulku nebo záchranné stanice. Ne každý má totiž to štěstí různorodého výběru z vánočního stolu, a tak můžeme udělat dobrý skutek a přilepšit hladovému zvířectvu. Až se vrátíme, určitě nám bude kousek cukroví k čaji na zahřátí chutnat lépe a zaslouženěji.

První lednový den bývá často doprovázen únavou, někdy i výčitkami z nadměrného hodování na Silvestra, ale to k Novému roku tak trochu patří. Nezpytujte svědomí, začíná nejen nový den, ale i nový rok, a vkročte do něho aktivně, například s hůlkami na nordic walking, které vám donesl hodný Ježíšek. Vyrazte po novoročním obědě ven! Neseďte jen doma za pecí, to je přeci pro hloupého Honzu!

Přečteno:  4813×

Vyšlo:  3. 12. 2015

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020