Obesity News
Obesity NEWS v novém kabátě

Obesity NEWS v novém kabátě

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Letošní rok je ve znamení velké změny! Spustili jsme odborný web Obezita.cz. Tištěné Obesity NEWS najdete i nadále v ordinacích lékařů, tak jak jste zvyklí, a to nově jako čtvrtletník.

NOVÉ OBESITY NEWS

Obezita.cz je webem, na kterém budou odborníci rozebírat mnohé údajně zaručené diety a postupy v hubnutí. Seznámí vás s novinkami v oblasti vědy a výzkumu, i se skutečnými příběhy pacientů. Budeme také sledovat nekorektní stránky nabízející rychlou ztrátu váhy a upozorňovat na ně tak, aby většina z vás pochopila, že zhubnout bez námahy bohužel nejde. Vše důkladně prověříme, protože nemáme zájem stát se jen reklamním poslíčkem. Na stránkách je možné se registrovat, což vám do budoucna umožní dostávat zhruba jednou měsíčně informace o aktivitách ve vašem regionu týkajících se dané problematiky. Nebojte se nám napsat, co byste na novém webu chtěli vidět.

OBESITY NEWS JAKO ČTVRTLETNÍK

Otevřením webu Obezita.cz měníme i tvář novin Obesity NEWS. Stává se z nich čtvrtletník. Jeho součástí bude nepravidelně i příloha zabývající se konkrétním tématem nebo regionem. Noviny budou uzpůsobeny pro mobilní zařízení. Čtenáři, kteří budou registrováni na Obezita. cz, je budou moci automaticky stahovat do mobilu, tabletu apod. Pro ostatní pak budou k dispozici v tištěné verzi.

ODBORNÁ GARANCE VFN

Většina klíčových autorů čtvrtletníku Obesity NEWS i webových stránek Obezita.cz jsou dlouholetí zaměstnanci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN), kteří čtenářům rádi odborně poradí. Obezita souvisí s řadou dalších onemocnění. Často se podílí na vzniku cukrovky druhého typu, zvýšené hladině tuků a dalších problémech. Některá onemocnění a jejich léčba naopak mohou vést k vzestupu hmotnosti, čímž se pacienti trápí. Budeme vám postupně přibližovat různá onemocnění a jejich léčbu, aby bylo zřejmé, že někdy k léčbě přibírání prostě patří, ale často mu jde zabránit. Typickým případem je odvykání kouření. Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN) je jedno z největších center pro tzv. léčbu závislosti na tabáku v České republice. Bývalí kuřáci průměrně přiberou 2-5 kg, 10 % z nich ale ztloustne o více než 10 kg. Skončit s kouřením je však pro zdraví cév mnohem důležitější než pár kilogramů navíc. Včasná prevence při léčbě navíc může zbytečnému přibírání z velké části zabránit.

NEVYHAZUJTE PENÍZE Z OKNA

Boj o klienty na poli hubnutí je stále tvrdší a nápaditější. Některé internetové stránky se tváří jako nezávislé poradny. Často ale směrují jen k osobní konzultaci, jejímž hlavním cílem je prodat buď několikaměsíční program, nebo doplněk stravy apod. Tým Obesity NEWS a Obezita. cz disponuje bohatými zkušenostmi řady studentů, budoucích nutričních terapeutů, kteří v rámci přípravy svých odborných prací navštívili mnohá centra a poradce a dokonale popsali praktiky na tomto poli. Budeme vás postupně informovat, jaké fígle na vás neseriózní poradci chystají, jak poznat toho, kdo vám opravdu chce pomoci a naopak kde investované peníze „vyhodíte z okna“.

NIC NEPRODÁVÁME

Věříme, že čtvrtletník Obesity NEWS přispěje k lepší informovanosti při boji s nadváhou a obezitou. Neklademe si za cíl být jediným zdrojem korektních informací. Jsme ale jednoznačně jedním z nemnoha, kde texty nejsou jen rafinovanou cestou ke zvýšení prodeje pochybných výživových doplňků či hubnoucích kúr. Hodně štěstí na dlouhé cestě nejen ke snížení, ale aspoň k udržení hmotnosti za celý autorský tým přeje MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. III. interní klinika 1. LF UK a VFN Praha VŠTJ Medicina Praha

Přečteno:  3649×

Vyšlo:  10. 4. 2016

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020