Obesity News
Projekty VŠTJ Medicina Praha v rámci titulu Praha Evropské hlavní město sportu

Projekty VŠTJ Medicina Praha v rámci titulu Praha Evropské hlavní město sportu

Mgr. Bc. Martina Kollerová

Praha je v letošním roce Evropským hlavním městem sportu. Zařadila se k předním evropským metropolím, jako jsou Madrid, Dublin nebo Stockholm s cílem zapojit do sportu a pohybových aktivit co nejvíce obyvatel hlavního města. VŠTJ Medicina Praha se v rámci titulu aktivně zapojuje a svými projekty Pražanům připomíná, jak důležitou roli má pohyb pro naše zdraví.

V rámci svého projektu Návrat ke sportu a pohybové aktivitě VŠTJ Medicina Praha pořádá například cvičení ve Sport parcích pro seniory v Praze 2 a Praze 4. Konzultace a cvičení probíhá pod vedením instruktora pohybových aktivit se zaměřením na civilizační onemocnění. V rámci tohoto projektu se VŠTJ Medicina Praha zúčastnila také 10. ročníku veletrhu Sport Expo, který je obvykle první zastávkou maratonských běžců a jejich doprovodu před pražským maratonem. Na stánku VŠTJ Medicina Praha probíhaly zdarma konzultace s lékařem, fyzioterapeutem, pohybovým instruktorem a nutričním terapeutem. Konzultace pro veřejnost v tomto duchu pravidelně probíhají také v RC Salmovská a online na webu www.vstj.cz.

Konzultace probíhaly i na letošních Pražských Primátorkách v rámci projektu Sportovní aktivity pro širokou veřejnost pod dohledem kvalifikovaných odborníků. Na 103. závodech veslic na Rašínově nábřeží se mohli návštěvníci setkat s odborníky z VŠTJ Medicina Praha a VFN v Praze. Návštěvníci si mohli nechat změřit tlak krve v zátěži, naučit se správnou techniku na veslařském trenažeru, vyrazit s NW holemi na Vyšehrad, nechat si poradit vhodné pohybové aktivity vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, případně si popovídat s nutričním terapeutem o výživě ať už při sportu nebo hubnutí. V rámci tohoto projektu mohou praktičtí lékaři informovat o přínosu pohybových aktivit v rekondičních centrech a svým pacientům nabízet poukázky na zkušební hodiny v RC VŠTJ Medicina Praha. Při příležitosti Světového dne diabetu dne 14. listopadu 2016 je plánována další preventivní akce pro veřejnost, která proběhne na Karlově náměstí.

Projekt Kroky ke zdraví je inspirací k Nordicwalking procházkám po zajímavých a krásných místech naší metropole, které vždy začínají i končí na zastávkách MHD.Cílem projektu je zmapovat a unikátně popsat 70 tras pro NW procházky na území Prahy, včetně zhodnocení energetické náročnosti a zdravotního dopadu. VŠTJ Medicina Praha v rámci projektu pořádá také tréninky Nordicwalking se zkušeným instruktorem. Po přihlášení na trénink je možné zapůjčit si NW hole. Zmapované trasy budou postupně zveřejněny na webu krokykezdravi.vstj.cz. První trasy zde najdete již v druhé polovině září 2016.Více informací o projektech najdete na www.vstj.cz.

Přečteno:  3844×

Vyšlo:  5. 11. 2016

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020