Obesity News
Zaměstnanci magistrátu šli Pražanům příkladem

Zaměstnanci magistrátu šli Pražanům příkladem

Mgr. Bc. Martina Kollerová

Přesně před rokem jsme v Obesity News poprvé zmínili, že Praha se od 1. ledna 2016 stala Evropským hlavním městem sportu. Tehdy jsme v rozhovoru s radním Wolfem také zveřejnili výzvu Pražanům, aby za rok 2016 zhubli v průměru o jeden kilogram. Titul Evropské hlavní město sportu mezitím již patří městu Marseille a je tedy na čase bilancovat. Stěží bychom teď zvážili všech 1 210 000 obyvatel Prahy, i když by to mohlo být docela zajímavé vzhledem k sportovně mimořádně aktivnímu roku, který má Praha za sebou. V prosinci 2016 jsme ale zvážili, přesněji změřili na přístroji InBody, zaměstnance Magistrátu hlavního města Prahy, kteří se zapojili do 3měsíčního programu redukce hmotnosti s VŠTJ Medicina Praha v rámci projektu Návrat ke sportu a pohybové aktivitě. Do programu se přihlásilo 25 zaměstnanců a 20 z nich stihlo program dokončit do konce roku 2016. Ti, co začali trochu později, dokončují program v průběhu ledna 2017.

Zapojeným zaměstnancům MHMP se od října do prosince podařilo zhubnout v průměru o 3,6 kg. Úpravou stravování a zařazením vhodných pohybových aktivit se jim povedlo snížit podíl tukové tkáně v průměru o 2,3 procentního bodu a obvod pasu zmenšit v průměru o 5 cm. Jak to dokázali? V průběhu 3měsíčního období se v rámci programu 5krát osobně sešli s nutriční terapeutkou, zapisovali si jídelníček a postupně upravovali stravovací návyky. Mnozí z nich využili možnosti komunikace se svým terapeutem prostřednictvím aplikace Čas pro zdraví. Zde může terapeut pravidelně sledovat jídelníček, pohybovou aktivitu svého klienta a také další zdravotní parametry. V rámci programu měl každý účastník možnost vyzkoušet si cvičení v Rekondičním centru VŠTJ Medicina Praha. Někteří využili také možnosti zapůjčení krokoměru Garmin. Nutno dodat, že program se realizoval ve velmi náročném období před koncem roku, příznivém pro mnoho výmluv. Dny se zkracují, příležitostí k sportování na čerstvém vzduchu ubývá, pracovní vytížení roste a navíc přibývají starosti a pasti blížících se vánočních svátků. Přesto to účastníci zvládli a my jim blahopřejeme, že šli Pražanům velmi dobrým příkladem.

Pokud vás zaměstnanci Magistrátu inspirovali, i vy se můžete do 3měsíčního redukčního programu zapojit. Více informací najdete na www.vstj.cz.

Přečteno:  3551×

Vyšlo:  29. 1. 2017

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020