Obesity News
Koutky zdraví v lékárnách  „Na zdraví“ fungují!

Koutky zdraví v lékárnách „Na zdraví“ fungují!

Redakce

V současné době je možné na koutkách získat konzultaci s nutričními terapeuty, event. se přímo zapojit do programu redukce hmotnosti. V současné době jsou funkční koutky v Praze, Litoměřicích, Lounech, Ostravě, Uničově, Moravské Třebové. Podrobný seznam lze nalézt na stránkách www.koutekzdravi.net.

Hlavním cílem individuálního setkání s nutričními terapeuty v lékárně je vysvětlení principů regulace hmotnosti s odkazy na weby, které primárně nenabízí prodej či snadná řešení, ale umožní například podrobněji se seznámit s moderními postupy redukce hmotnosti, včetně dostupných léků, vědeckých studií apod. Pomůžou vám nastavit i vlastní monitoring jídelníčku a pohybové aktivity tak, abyste před dalším eventuálním setkáním přinesli dostatek informací k intervenci. Je možné se zvážit, analyzovat množství tělesného tuku a interpretovat jednotlivé hodnoty. Nemusíte mít strach, že vám v koutku budou nabízeny zaručené diety nebo doporučovány zaručené potraviny na hubnutí, ačkoliv v následujících měsících budou k dispozici i tzv. VLCD diety – práškové, které znáte od různých prodejců a dietních systémů. Výhodou bude, že zde to bude řídit nutriční terapeut a zvláště u pacientů s metabolickými onemocněními či kardiovaskulárními onemocněními bude možnost vždy diskutovat s lékařem. Velká redukce hmotnosti nemusí být vždy žádoucí. Zvláště u lidí nad 60 je třeba s hubnutím zacházet opatrně. Klíčové je sledovat i další parametry, jako kompenzace krevního tlaku, fyzická zdatnost atd. Můžete si zde zapůjčit i krokoměry před tím, než si je třeba pořídíte. Vyzkoušet hole Nordic Walking. Koutky zdraví se stanou opravdovou oporou pro léčbu a prevenci civilizačních onemocnění.

V roce 2018 budou zahájeny také edukace diabetiků. Problematika diabetu je velmi zajímavá, ale v médiích a často také v obchodech se pod pojmem DIA skrývají zcela nevhodné informace.

Přečteno:  3293×

Vyšlo:  10. 10. 2017

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020