Obesity News
Aktuality 2017/3

Aktuality 2017/3

Redakce

Podzimní aktuality se věnují otevření ambulance poruch metabolismu a výživy v Blansku a nové obezitologie MediSpo-JIH. Dále si připomeneme každoroční Světový den diabetu, který připadá na 14. listopadu a s ním související pochody proti diabetu.

Otevření ambulance poruch metabolismu a výživy v Blansku

Letos v březnu byla nově otevřena v Nemocnici Blansko ambulance poruch metabolismu a výživy. Specializujeme se zejména na péči o pacienty s různým stupněm obezity a s poruchami metabolismu krevních lipidů. Ambulanci provozujeme jako součást interního oddělení, péče je hrazena z prostředků zdravotních pojišťoven. Nabízíme komplexní interní a obezitologické vyšetření následované individuálním doporučením s ohledem na přidružená onemocnění, návrh vhodného pohybového a stravovacího režimu, on-line monitoring jídelníčku a pohybové aktivity, krevního tlaku, glykemie apod.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Objednat se k nám můžete v pracovní dny od 7.00 do 14.30 na tel. 516 838 311.
MUDr. Tomáš Peška

Nemocnice Blansko, Ambulance poruch metabolismu a výživy
Sadová 1596/33, 678 31 Blansko

Otevření nové obezitologie MediSpo-JIH

Od srpna 2017 byla otevřena nová obezitologie – MediSpo-JIH, s.r.o. – poradna snižování nadváhy. Vzhledem k tomu, že není podstatné jen hubnutí, ale hlavním cílem je zlepšení zdravotního stavu s lepší prognózou, není hlavním cílem rychlé hubnutí! Obezitologie funguje jako nestátní zdravotnické zařízení a poskytuje služby ve spolupráci s diabetologickou ambulancí MUDr. Aleny Váchové, která je i odborným garantem všech programů. Vlastní pohybové aktivity lze realizovat v Rekondičním centru VŠTJ Medicina, kde Mgr. Zuzana Arnoštová také pracuje.

Objednávky na tel.: 777 715 626
Mgr. Zuzana Arnoštová – zuzana.arnostova@vstj.cz

KroKus Zdraví 2017

Není nic lehčího – připojte se k 1. ročníku našeho projektu KroKus zdraví. Co to znamená? Pro někoho „Krok – kus zdraví“, pro jiného „Krok zdraví“ a jiný určitě najde ještě další význam. V letošním roce VŠTJ Medicina Praha, z.s. opět zahajuje programy pro onkologické pacienty ve spolupráci s ONKO Unií (www.onko-unie.cz). První dva pochody se uskuteční 2. 10. a 30. 10. 2017 v Centrálním parku v Praze na Pankráci za laskavé podpory MČ Praha 4. Bližší informace i s registrací lze nalézt na stránkách ONKO-unie.

Světový den diabetu – 14. 11. 2017

Jako každým rokem budou probíhat 14. 11. 2017 pochody proti diabetu. Ten největší bude pravděpodobně v Praze na Karlove náměstí, kde bude přistaven i záchranný systém Golem, ve kterém bude probíhat měření hladiny cukru a cholesterolu. Po celou dobu budou přítomny nutriční terapeutky, instruktoři pohybu i lékaři, kteří vám ochotně poradí s problematikou cukrovky. Seznam dalších pochodů po České republice je na stránkách www.dendiabetu.cz, kde se můžete i na pochody registrovat.

Prediktor hmotnosti – výzkum

Od ledna bude probíhat v Praze, Českých Budějovicích a v Blansku výzkum, který je zaměřen na předpověď vývoje hmotnosti po různých intervenčních dietách a pohybové aktivitě. Výzkum bude probíhat v rámci pravidelných konzultací s lékařem, nutriční terapeutkou a monitoringu pohybové aktivity a diety. Data takto získaná budou anonymně podkladem pro SW, který umožní plánovat režimy podle získaného cíle. Zájemci o bližší informace se mohou registrovat na stránkách obezitologického centra 3. interní kliniky 1. LF UK a VFN Praha www.vstj.cz/obezicentrum. Pokud máte zájem i o eventuální nabídky pro jiné výzkumy, napište do poznámek.

Přečteno:  3384×

Vyšlo:  10. 10. 2017

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Článek je v kategoriích: Ostatní články

 
© Aleš Krupička 2007–2020