Obesity News
ČAS PRO ZDRAVÍ – Monitorování krevního tlaku doma

ČAS PRO ZDRAVÍ – Monitorování krevního tlaku doma

Redakce

Měření krevního tlaku v praxi je poměrně složité. Při měření u lékaře se obvykle doporučuje minimálně deset minut klidu, každá minuta čekání většinou klidu nedodá. Někdy naopak pacient přijde pozdě. Naměřené hodnoty jsou tak velmi často vyšší než ve skutečnosti. Stres ze zdravotnického prostředí může být také příčinou vzestupu. Jak tedy zjistit krevní tlak v domácích podmínkách? Jednou z možností je měřit si ho na domácím přístroji, který by ale měl mít ověřená měření, při kterých dojde ke shodě s lékařskými přístroji.

ČAS PRO ZDRAVÍ – Monitorování krevního tlaku doma
Měření krevního tlaku s přenosem dat do počítače má tu výhodu, že se naměřené hodnoty prakticky ihned objeví v počítači, a jak pacient, tak terapeut má možnost na ně nahlédnout. Počítač automaticky počítá průměry za poslední měření a přehledné grafy (viz obrázek) pak mohou ukázat, v které době jsou hodnoty nejvyšší a zda je daná léčba dostatečná. Pokud chceme přesné měření, můžeme využít i tzv. 24 hodinové monitorování krevního tlaku, což spočívá v tom, že pacient dostane v ambulanci přístroj, který má po celých 24 hodin na sobě a ten pravidelně několikrát za hodinu automaticky měří krevní tlak. Nevýhodou je nutnost mít přístroj po celou dobu na sobě, což je mnohým pacientům zvlášť v noci velmi nepříjemné.

Důsledkem pravidelného měření a sledování krevního tlaku je nejen odhalení nedostatečně léčeného vysokého krevního tlaku, ale současně i lepší, resp. pravidelnější užívání léků na vysoký krevní tlak. Pacienti, kteří se pravidelně měří, automaticky berou i pravidelně léky a mají tak lepší výsledky. Na portálu ČAS PRO ZDRAVÍ můžete komunikovat přímo s lékaři, sestry, nutričním terapeutem, resp. se všemi, kterým dáte ke svému účtu přístup.

Přečteno:  1915×

Vyšlo:  7. 8. 2018

Diskuze: 0 příspěvků (vstoupit do diskuze)

Poslat článek: e-mailem

Hodnocení:  12345

Článek je v kategoriích: Kardiovaskulární

 
© Aleš Krupička 2007–2020