Obesity News

Vaše příběhy

Úspěch na první i druhý pokus

Úspěch na první i druhý pokus

20. 2. 2014

MUDr. Marta Šimůnková

Dnes šedesátiletý muž, říkejme mu v našem příběhu třeba Patrik, nikdy nebyl „kost a kůže“. V mládí se věnoval vrcholovému sportu, vesloval a později provozoval atletiku. Měl tedy vysoký energetický výdej a tomu odpovídající příjem, na který si lidský organismus rád zvykne. Celý článek zde.

Možná jsem měl i dva metráky

Možná jsem měl i dva metráky

20. 5. 2013

„Slovo dieta doposud nenávidím,“ říká lékař‑gynekolog MUDr. Štěpán Budka. „Žádná technologicky upravená a agresivně propagovaná dieta nemůže nahradit to, když si člověk sám upraví své stravovací zvyklosti tak, aby neměl hlad, nestrádal a přitom dosáhl vysněného počtu kilogramů,“ dodává člověk, který se dokázal od roku 2010 zbavit 117 kg. Celý článek zde.

Komplexní řešení pro život

Komplexní řešení pro život

18. 4. 2013

Redakce

Obezita, diabetes a hypertenze jdou často ruku v ruce. Svůj podíl na tom má genetika, ale rozhodující je životní styl. Celý článek zde.

Nikdy nebudu jako Twiggy

Nikdy nebudu jako Twiggy

28. 3. 2013

Redakce

Paní Aneta (45 let) bojuje s několika zdravotními potížemi od narození. I její hmotnost kolísá od nadváhy k obezitě a zpět téměř celý život. Ne vždy jdou kilogramy držet pod kontrolou i tou nejsilnější vůlí. Celý článek zde.

První z klubu 200 plus

První z klubu 200 plus

25. 2. 2013

MUDr. Marta Šimůnková

Pan Jan K., 58 let, nikdy nebyl zcela štíhlý. Když končil „vojnu“, ručička váhy, na které stál, ukazovala 95 kg, což je jen o trochu více, než by měl při výšce 186 cm vážit. Jak k tomu došlo, že se Jan dostal až ke 225 kg (BMI přes 65 kg/m2)? Nebyla to pouze chuť k jídlu. A jak se se svým těžkým problémem potýká? S přehledem, odpovědností a za pomoci odborníků. Celý článek zde.

Nová šance na spokojenost

Nová šance na spokojenost

25. 1. 2013

Redakce

Paní Marie N. (59 let, vysokoškolačka) nikdy nevypadala jako Twiggy. S pokusy o snížení hmotnosti má bohaté zkušenosti. Po třiceti letech marných bojů se odhodlala k bariatrické operaci. Zhubla a po tři roky si hmotnost udržela. Pak přišly starosti a hmotnost mírně stoupla. Proto hledá způsob, jak se vrátit ke své vlastní „váze snů“. Co o sobě říká? Celý článek zde.

Inspirujte se hubnutím ostatních

Inspirujte se hubnutím ostatních

30. 12. 2010

Od letošního září bojují se svými kilogramy ve zdravé online reality show na www.ZijZdrave.cz tři povahově i co do zdravotních potíží rozdílné účastnice, a to paní Stanislava, Lucie a Vlasta. Ty se po mnoha marných pokusech zhubnout rozhodly, že za svým dosavadním životním stylem udělají již definitivní tečku a vydají se na úspěšnou cestu ke zdravému životu. Celý článek zde.

Váš příběh – Zbyněk Sedloň (*15. 5. 1962)

Váš příběh – Zbyněk Sedloň (*15. 5. 1962)

24. 3. 2010

Redakce

Všechno mi došlo, až když mi v nemocnici řekli: „Pokud nezhubneš, brzy bude po tobě!“ říká také Zbyněk Sedloň v našem otevřeném rozhovoru o životě s obezitou, resp. o momentu, který rozhodl, že se s tímto zdatným soupeřem pustí do boje. Celý článek zde.

Kazuistika aneb příklady táhnou

Kazuistika aneb příklady táhnou

18. 3. 2008

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

V následujícím textu vám, milí čtenáři, přinášíme dva zajímavé a velice poučné případy z naší praxe. Prvním z nich je případ pacientky, která, ač by se mnohým z nás mohla jevit v bezvýchodné situaci, vydržela, překonala hodně překážek, až obezitu takříkajíc položila na lopatky. Druhý příklad je významný především v tom, že ukazuje, jak důležitá jsou vyšetření před bariatrickými výkony a jaké důsledky může mít jejich podcenění. Celý článek zde.

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem… (závěrečná část)

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem… (závěrečná část)

24. 1. 2008

Páteční ráno bylo těžké, šedivé, ospalé. Mlha se válela po okolních kopcích, vzduch jako by tlačil tělo do země a na cvičení jsme se eufemisticky řečeno trousili. Ale raníček nakonec stál za to. Tomáš, Lucčin a Renčin kamarád, nás zasvěcoval do tajů tai-či, tedy do naprosto základních postojů a uvědomění si sama sebe. Přestože jsme měli cvičit zcela uvolněně a nenapínat žádné svaly, tak možná právě proto jsem si uvědomovala celé tělo. Celý článek zde.

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 5. část

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 5. část

29. 11. 2007

Čtvrtá část byla věnována hned dvěma dnům, a to neděli a pondělí. Nedělní večer probíhal formou soutěže v nordic walkingu. Všichni se dost natrápili, ale vítěze se nedočkali – nebyl totiž vyhlášen. Pondělí „otevřel“ atypický raníček – hmatová dráha aneb působení různých povrchů se zavázanýma očima. Dopoledne cesta do Litoměřic za dalším spalováním kalorií. Nejprve aqua aerobik, poté 180 schodů v místních kasematech. Večer Pilates – cvičení náročné na výdrž, ale velmi užitečné při tvarování požadovaných partií těla. A jako vždy krátké posezení... Celý článek zde.

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 4. část

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 4. část

1. 11. 2007

V minulé části jsme opustili naši cvičenku právě ve chvíli, kdy se společně s ostatními rozhodla využít nedělní slunné odpoledne koupáním v nedaleké pískovně. Nejen jak pokračovala neděle, ale i o pondělí se dočteme v dalším pokračování reportáže z rekondičního pobytu. Celý článek zde.

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 3. část

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 3. část

18. 10. 2007

V minulé části došlo již na první hodiny aerobiku, který cvičenky řádně prověřil. Dokonce se vytvořily dvě výkonnostní skupiny – pro rychlejší a pomalejší. Cvičilo se i po večeři. "Servíroval" se kruhový trénink na trávě s legračními přechody mezi cvičeními, např. kachní chůzí nebo s krabicí od pizzy na hlavě. Ryze akční den se cvičenky jaly zakončit ve společenském duchu s trochou vína. V pozdní noci naše cvičenka, při psaní dalších řádků do deníku, již přemítala o neděli... Celý článek zde.

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 2. část

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 2. část

4. 10. 2007

V první části Deníku jsme se dočetli o strastiplné cestě pološílené cvičenky na rekondiční pobyt do Roudnice, o pocitech, se kterými opouštěla rodinné hnízdo, o předsevzetí shodit alespoň „to“ kilo. Z vlaku jsme se přenesli až do samého areálu. Naše cvičenka má již za sebou vstupní diagnostiku a chystá se na první týrání těla. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

20. 9. 2007

Redakce

Milí čtenáři, v této rubrice budeme otiskovat vybrané příspěvky – dotazy a odpovědi odborníka našeho týmu – z internetové diskuze, která probíhá na adrese www.medispo.net. Naším cílem je dostat vybrané příspěvky pomocí tištěných novin i k těm z vás, kteří nemáte přístup na internet. S touto diskuzí máme výborné výsledky, víme, že tak poměrně rychle a především efektivně umíme pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Proto pokud jen trochu můžete, sledujte a hlavně diskutujte na www.medispo.net. Celý článek zde.

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 1. část

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 1. část

20. 9. 2007

Tak tohle opravdu nesnáším, balit špinavé prádlo. Copak při cestě sem to šlo samo. Trička byla vyžehlená a voňavá, prádlo ve vzorných komíncích, ponožky složené. Ručníky jako lístek. Pyžámko nadýchané. Složit to všechno do tašky – chvilková záležitost. Ale teď – trika zmuchlaná a zpocená, ručníky ušmudlané, ponožky (no, raději je dát rychle do sáčku). Pyžamo zplihlé, kraťasy a elasťáky skoro nepoznávám. Všechno to nějak nabylo a nabobtnalo, boty jsou jak o dvě čísla větší a ta kosmetika, to není možné. Tolik lahviček a kalíšků a tubiček jsem v Praze určitě neměla. Tohle prostě do tašky nemohu nacpat. Ale vy asi stále nevíte, o čem je řeč. Takže pěkně od začátku. Celý článek zde.

Sousedka zhubla bez diety, je to vůbec možné?

Sousedka zhubla bez diety, je to vůbec možné?

9. 6. 2007

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Už zase dostáváte tu zaručenou novinu. Sousedka zhubla 12 kg za 6 týdnů a nemusela držet žádnou dietu. Co má tak zázračného, že dokáže porazit obezitu, která ji trápí jíž několik desítek let? Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2019