Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 10 / 2007   (20. 9. 2007)

A je to tady...

A je to tady...

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

První tištěné vydání Obesity NEWS – novin zaměřených na léčbu a prevenci obezity a nadváhy pro širokou veřejnost – je na světě. Obesity NEWS vznikly z potřeby korektně informovat o různých metodách a návodech na hubnutí bez nutnosti zaměřit texty na inzerci, která obvykle následuje po odborných článcích v některých jiných médiích. Na internetové verzi novin jsme si ověřili, že tištěná forma bude přínosem pro širší veřejnost a navíc bude k dispozici i pro ty, kteří s internetem tak často nepracují nebo jim dělá problém číst texty z obrazovky. Teď už je možné naše noviny číst kdekoliv. Celý článek zde.

Farmakoterapie u obezity

Farmakoterapie u obezity

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Jak známo, obezita začíná být celosvětovým problémem. Její nárůst se nejčastěji dává do souvislosti se životním stylem dnešní doby – málo pohybu, sedavé zaměstnání, stravování ve fast foodech. Celý článek zde.

Atkinsonova dieta

Atkinsonova dieta

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Mnozí z nás v životě stáli před rozhodnutím držet nějakou dietu. A asi každý ví, jak těžké je vybrat si tu „správnou“. Diet je totiž všude kolem nás (zejména na internetu) nepřeberně mnoho. Abychom vám s výběrem správné diety pomohli, připravili jsme tento seriál. V něm vás seznámíme s nejznámějšími dietami, jejich principy, zda nemohou poškodit vaše zdraví a zda vůbec v dlouhodobém časovém horizontu fungují. Jako první jsme zvolili (dle abecedního pořádku) Atkinsonovu dietu. Celý článek zde.

Zelenina je pro hubnoucí nepostradatelná

Zelenina je pro hubnoucí nepostradatelná

PhDr. Karolína Hlavatá

Výživa nepředstavuje pouze souhrn procesů, jejichž hlavním cílem je uspokojení nutričních potřeb, ale je i významným faktorem determinujícím zdraví člověka. Jednoduše řečeno – výživa může být lékem, ale může i zabíjet. V dnešní době je ovšem velmi obtížné orientovat se ve spleti nejrůznějších výživových doporučení. Je správnou cestou výživa podle krevních skupin, dělená strava nebo vegetariánství? Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

Redakce

Milí čtenáři, v této rubrice budeme otiskovat vybrané příspěvky – dotazy a odpovědi odborníka našeho týmu – z internetové diskuze, která probíhá na adrese www.medispo.net. Naším cílem je dostat vybrané příspěvky pomocí tištěných novin i k těm z vás, kteří nemáte přístup na internet. S touto diskuzí máme výborné výsledky, víme, že tak poměrně rychle a především efektivně umíme pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Proto pokud jen trochu můžete, sledujte a hlavně diskutujte na www.medispo.net. Celý článek zde.

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 1. část

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem... 1. část

Tak tohle opravdu nesnáším, balit špinavé prádlo. Copak při cestě sem to šlo samo. Trička byla vyžehlená a voňavá, prádlo ve vzorných komíncích, ponožky složené. Ručníky jako lístek. Pyžámko nadýchané. Složit to všechno do tašky – chvilková záležitost. Ale teď – trika zmuchlaná a zpocená, ručníky ušmudlané, ponožky (no, raději je dát rychle do sáčku). Pyžamo zplihlé, kraťasy a elasťáky skoro nepoznávám. Všechno to nějak nabylo a nabobtnalo, boty jsou jak o dvě čísla větší a ta kosmetika, to není možné. Tolik lahviček a kalíšků a tubiček jsem v Praze určitě neměla. Tohle prostě do tašky nemohu nacpat. Ale vy asi stále nevíte, o čem je řeč. Takže pěkně od začátku. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020