Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 2 / 2017   (27. 7. 2017)

Ateroskleróza nemoc 20.–21. století

Ateroskleróza nemoc 20.–21. století

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Ateroskleróza je proces, kdy se v cévní stěně ukládá cholesterol. To vede k zúžení cévní stěny až může dojít k postupnému závěru tzv. koronárních tepen a tedy k infarktu myokardu. Za určitých podmínek může dojít k rychlému uzávěru, který je způsoben zvýšením srážlivosti v místě zúžení. Jak ale předcházet ateroskleróze, která prostřednictvím infarktů, cévních mozkových příhod a dalších onemocnění nejvíce zkracuje život? Celý článek zde.

ČR zemře 50 % lidí v důsledku cévní choroby

ČR zemře 50 % lidí v důsledku cévní choroby

Renata Malinová

Ateroskleróza je v České republice příčinou většiny nejčastějších smrtelných onemocnění, zejména infarktu a mozkové příhody. V důsledku cévní choroby umírá zhruba polovina ze všech zemřelých. Jak se chránit? Nekuřte, nejezte tučné maso a uzeniny a choďte na preventivní prohlídky. Systém preventivních prohlídek je u nás výborně vyvinutý, ale chodí na ně sotva čtvrtina dospělých, konstatuje Doc. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D. z 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Celý článek zde.

Zákeřná ateroskleróza: Léta nenápadná, pak způsobí infarkt během vteřin

Zákeřná ateroskleróza: Léta nenápadná, pak způsobí infarkt během vteřin

Renata Malinová

Ateroskleróza je zánětlivý proces, který způsobují lipidové (tukové) částice a který může v našich tepnách probíhat i desítky let bez povšimnutí. A pak, zdánlivě z ničeho nic, dojde v plátu v cévní stěně k prasklině. Vzniká krevní sraženina, která během několika desítek vteřin uzavře tepnu a způsobí infarkt nebo mozkovou příhodu. Hlavní rizikové faktory jsou kouření, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak a cukrovka, říká Doc. JAK ZÁVAŽNÁ JE ATEROSKLERÓZA MUDr. Jan Piťha, CSc. z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Celý článek zde.

Mléko – pít či nepít? To je, oč tu běží!

Mléko – pít či nepít? To je, oč tu běží!

Bc. Martina Daňková

Na poli výživy, diet a zejména redukce hmotnosti se často bouřlivě a vášnivě diskutuje nad tématy, která by si snad ani tolik pozornosti nezasluhovala. V poslední době jde o kravské mléko a jeho roli ve výživě člověka. Mléko údajně není pro dospělé, na jeho konzumaci jsme adaptovaní pouze v dětském věku. Dle jeho odpůrců dále mléko údajně způsobuje alergii, zahleňuje a překyseluje organismus. Nezřídka se setkáme i s názorem, že mléko podporuje vznik obezity. Říká se, že „na každém šprochu, pravdy trochu“, platí to však i v tomto případě? Celý článek zde.

Léky na obezitu, kdy s nimi začít?

Léky na obezitu, kdy s nimi začít?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Léky na obezitu jsou pacienty hodně často přeceňovány, ale bohužel i podceňovány především z řad lékařů, kteří s nimi často z různých důvodů šetří. Celý článek zde.

Pohyb jako lék

Pohyb jako lék

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Již desítky let existují důkazy, že fyzická aktivita hraje v našem životě velmi důležitou roli, a že pohyb nejen prodlužuje život, ale významně zlepšuje jeho kvalitu. Teprve však v posledních 20 letech poznáváme, co vlastně způsobuje ty zázračné účinky tak jednoduché činnosti jako je chůze. Chůze může být dostatečná aktivita jak v léčbě, tak především v prevenci mnoha onemocnění. Celý článek zde.

Osteoporóza

Osteoporóza

Mgr. Sylva Janečková (Fojtů)

Cvičení je jednou ze součástí prevence proti vzniku nebo zhoršování již vzniklé osteoporózy. Někdy je cvičení bráno jak nebezpečná věc, která může pacientův stav zhoršit – opak je pravdou. Cvičení je součástí léčby pacientů s osteoporózou. Cvičení svalové síly, udržení hybnosti kloubů a psychická pohoda udržují svalový korset pevnější. Celý článek zde.

Aktuality 2017/2

Aktuality 2017/2

Redakce

V dnešních aktualitách vás seznámíme s charitativní akcí PaciMed dobývá Sněžku pro Pavlínku, pozveme zájemce na výzkum redukce hmotnosti a nalákáme vás na výstup na Kleť s českobudějovickým rekondičním centrem. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020