Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 3 / 2017   (10. 10. 2017)

Kvalita života u lidí s nadváhou a obezitou

Kvalita života u lidí s nadváhou a obezitou

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Každé onemocnění s sebou nese určité snížení kvality života. Ne jinak je to i s obezitou, ačkoliv mnoho lidí s nadváhou nebo obezitou mají kvalitu života více než dobrou. Na druhou stranu ani normální hmotnost nezaručuje vysokou kvalitu života. Celý článek zde.

Mléko prospívá obézním i při cukrovce, podstatný je energetický příjem

Mléko prospívá obézním i při cukrovce, podstatný je energetický příjem

Aneta Hásková

Je konzumace mléka v rámci racionální výživy a v souvislosti s onemocněním diabetes mellitus vhodná? Ano. Ačkoli bývá tato otázka často předmětem kontroverzních diskuzí, není většina argumentů proti mléku a mléčným výrobkům vědecky podložena. Názor, že mléko nepatří do redukčních režimů nebo jídelníčku diabetika, je mylný. Důležité je jeho zkonzumované množství a kvalita, respektive energetický příjem. Celý článek zde.

Vinobraní a burčák. Ano nebo ne?

Vinobraní a burčák. Ano nebo ne?

Mgr. Bc. Jana Zajíčková

Podzim… Co se gastronomických lákadel týče, zdálo by se, že se jedná o klidnější období a že obavy o naši hmotnost můžeme na chvíli pustit z hlavy. Zmrzlinám pomalu odzvonilo a do vánočního cukroví zbývá ještě pár měsíců. Naši hmotnost však neovlivňuje pouze jídlo. Kalorickou hodnotu mají i nápoje a obzvláště ty alkoholické. Celý článek zde.

Rostou?

Rostou?

Redakce

To je otázka, která zajímá mnoho z nás. Češi patří k národům, které houbami skoro žijí. Některé statistiky uvádějí, že ročně sebereme okolo 30 tisíc tun hub… Záleží na tom, jaký je zrovna rok. Mně tedy nikdo košík nevážil a snažím se lidem v lese vyhýbat. Nicméně houbové pokrmy jsou velmi oblíbené. Ale jak to je s nimi doopravdy – jsou zdravé? Celý článek zde.

Deprese a obezita

Deprese a obezita

Mgr. Barbora Pešková

Deprese se řadí mezi nejčastěji se vyskytující poruchy nálady. Většina lidí ji má spojenou převážně se smutnou náladou, což je bezesporu správně, nicméně se za tímto psychickým onemocněním skrývá další celá paleta příznaků. Další typické projevy signalizující depresi jsou pokles energie, zvýšená únavnost a s tím se často pojící neschopnost prožívat radost. Tyto projevy se promítnou do běžného fungování člověka, například tím, že omezí své dosavadní každodenní aktivity, zájmy a přátele. V partnerském vztahu může být znatelná změna ve sníženém sexuálním apetitu a celkovém stažení se do sebe, objevují se poruchy spánku, nechutenství nebo naopak přejídání, zhoršená koncentrace a schopnost rozhodování. Člověk s depresí může zažívat pocity viny, beznaděje, ztrátu víry ve své schopnosti, což může vyústit až k sebevražedným myšlenkám. Další skupina příznaků se odehrává na somatické úrovni, tzn. v podobě tělesných stížností. Nejčastěji pacienti chodí s bolestmi hlavy, žaludku, zad, se závratěmi nebo pocity nevolnosti. Velké množství rozdílných a mnohdy málo specifických příznaků, které nabývají různé intenzity, nemusí být vždy snadné identifikovat jako depresi, především v případě, kdy jsou v popředí potíže somatického charakteru. Celý článek zde.

Vše je v hlavě aneb kdy má přednost psycholog před nutričním terapeutem?

Vše je v hlavě aneb kdy má přednost psycholog před nutričním terapeutem?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Vše je v hlavě – slýchávám často od svých pacientů. Nemohu si pomoci, nemám opravdu vůli. Vždycky selžu, jsem ve stresu. Jak rozlišit, kdy tedy raději vyhledat psychologa? Celý článek zde.

Co mají cukrovka, obezita, deprese a úzkost společného?

Co mají cukrovka, obezita, deprese a úzkost společného?

Ačkoliv se zdá, že počet obézních a diabetiků v posledních 5-8 letech klesá, nárůst obezity skoro jistě, počet lidí s depresemi a různými psychickými problémy přibývá. Zdá se, že vše může mít jeden společný jev – NEDOSTATEK POHYBU… Celý článek zde.

Je 3 tisíce korun za lék na hubnutí hodně?

Je 3 tisíce korun za lék na hubnutí hodně?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Na trhu existuje mnoho prostředků a postupů, které vedou k poklesu hmotnosti. Je mnoho center na hubnutí, které nabízí celoroční program za podobnou částku. Jsou zde společnosti s různými formami krabičkových diet s cenami od 5 do 15 tisíc/měsíc. A velmi skromně v řadě stojí i zdravotníci, resp. lékaři, kteří mohou předepsat léky na hubnutí za cenu 300-3000,-/měsíc. Celý článek zde.

Koutky zdraví v lékárnách „Na zdraví“ fungují!

Koutky zdraví v lékárnách „Na zdraví“ fungují!

Redakce

V současné době je možné na koutkách získat konzultaci s nutričními terapeuty, event. se přímo zapojit do programu redukce hmotnosti. V současné době jsou funkční koutky v Praze, Litoměřicích, Lounech, Ostravě, Uničově, Moravské Třebové. Podrobný seznam lze nalézt na stránkách www.koutekzdravi.net. Celý článek zde.

Čas pro zdraví

Čas pro zdraví

Redakce

Pokud chcete něco dokázat, vždy musíte něco investovat. V dnešní době „růstu“ platů postupně zjišťujeme, že to, co nám nejvíce chybí, je čas! Čím jsme starší, tím máme méně času. Jasně v naší praxi vidíme, že ten, kdo je ochoten se na chvilku zastavit a věnovat čas a rozmyšlení postupu před tak složitým procesem, jako je snižování hmotnosti, má významně lepší výsledky než ten, kdo okamžitě přebírá zaručeně „úspěšné“ postupy. Celý článek zde.

Aktuality 2017/3

Aktuality 2017/3

Redakce

Podzimní aktuality se věnují otevření ambulance poruch metabolismu a výživy v Blansku a nové obezitologie MediSpo-JIH. Dále si připomeneme každoroční Světový den diabetu, který připadá na 14. listopadu a s ním související pochody proti diabetu. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020