Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 1 / 2019   (26. 3. 2019)

ŽIVOT S OBEZITOU PŘIPOMÍNÁ ŽIVOT VRCHOLOVÉHO SPORTOVCE

ŽIVOT S OBEZITOU PŘIPOMÍNÁ ŽIVOT VRCHOLOVÉHO SPORTOVCE

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Ačkoliv to mnoho lidí zlehčuje a je přesvědčeno, že lidé s obezitou, a zvláště většího stupně, nic nedělají a jenom se válí doma a jedí, opak je často pravdou. Ve svém životě se svými kilogramy naopak denně často podávají sportovní výkony, které by jim mohl leckdo závidět. Celý článek zde.

Dva roky = -60 kg = úplně nový život

Dva roky = -60 kg = úplně nový život

Redakce

„Všechna kila jsem nabral strašně rychle, asi během deseti let. Do pětatřiceti štíhlý kluk, pak přišla změna zaměstnání, pohyb nula. Všechnu energii najednou spotřebujete na to, že s sebou nosíte vlastní váhu a zpracováváte jídlo. Nic jiného už nezvládnete, děsivý stav. Zkusil jsem jednou obezitologické centrum, ale dostal jsem jen léky na rychlejší trávení. To bylo řešení nanic.“ Tak zpětně hodnotí léta v „tlustém těle“ Theodor ŠVÁB. Celý článek zde.

KLIDOVÝ ENERGETICKÝ VÝDEJ – jak si ho nesnížit?

KLIDOVÝ ENERGETICKÝ VÝDEJ – jak si ho nesnížit?

Mgr. Aneta Sadílková

Pacienti obezitologické ambulance se často dotazují, jaký má být jejich denní energetický příjem ze stravy, aby dosáhli redukce hmotnosti. Odpověď na tuto otázku bohužel není jednoduchá ani jednoznačná. Optimální energetický příjem v rámci redukčního režimu nelze pro konkrétního člověka přesně stanovit. K jeho určení bychom totiž museli znát celkový výdej energie za den a ten je u každého z nás odlišný a obtížně zjistitelný. Celý článek zde.

BARIATRICKÉ OPERACE – skutečně až poslední možnost?

BARIATRICKÉ OPERACE – skutečně až poslední možnost?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

V ambulanci se s tím setkávám často. Mnoho pacientů dopředu odmítá bariatrické operace s tím, že o nich chtějí uvažovat teprve až potom, kdy selžou ostatní pokusy. To je ale velká chyba! O operaci je třeba uvažovat vždy, kdy dosáhne hmotnost, resp. hmotnostně výškový index BMI nad 40 kg/m2 nebo nad 35 kg/m2 a je přítomna cukrovka nebo vysoký krevní tlak či jiný rizikový faktor ischemické choroby srdeční. Z vlastní praxe víme, že zhubnout několik desítek kilogramů dokázalo mnoho lidí, ale udržet pokles hmotnosti po tak náročném výkonu je skoro nemožné a v horizontu 5 let se hmotnost nezadržitelně vrací zpět. Bariatrické operace nevedou k poklesu hmotnosti, ale umožňují již zhubnuté kilogramy udržet a dramaticky mění metabolický stav a tím zlepšují prognózu. Celý článek zde.

KDO JE KDO aneb kdo vám opravdu poradí se změnou životního stylu

KDO JE KDO aneb kdo vám opravdu poradí se změnou životního stylu

Redakce

Životní styl 21. století je spojen s nadváhou a obezitou. Nepoměr mezi lidmi schopnými poskytnout kvalifikovanou pomoc a těmi, kteří ji potřebují, způsobuje, že nám tady vyrůstá mnoho lidí a míst, kde sice poskytují služby nabízející řešení v dané problematice, ale s problematickými postupy a pochybnými výsledky. V následujících řádcích se vám pokusíme objasnit hlavní úskalí, která můžete na cestě ke změně životního stylu potkat. Celý článek zde.

Mohou vám pomoci!

Mohou vám pomoci!

Jako inspiraci vám přinášíme několik kvalitních webů zabývajících se zdravou výživou a přidruženými tématy. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020