Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 14 / 2007   (15. 11. 2007)

Světový den diabetu

Světový den diabetu

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

14. listopad – někteří z nás tento den slaví narozeniny, jiní zase jmeniny. Z významných událostí, které se 14. listopadu staly, jmenujme např. rok 1969, kdy odstartovalo Apollo 12 druhou cestu na Měsíc, rok 1305, kdy byl korunován papež Kliment V., první z avignonských papežů, a konečně rok 1891, kdy se narodil jeden z objevitelů inzulinu, kanadský lékař Frederick Grant Banting (1891–1941 při leteckém neštěstí). Je proto logické, že právě 14. listopad byl vybrán jako Světový den diabetu (cukrovky). Celý článek zde.

Cukrovka a zase ta cukrovka

Cukrovka a zase ta cukrovka

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Čím dál tím častěji můžeme slyšet od kolegů v práci, od známých, ale i jinde větu, které se každý z nás podvědomě bojí: "Mám cukrovku!" Co to vlastně cukrovka neboli diabetes mellitus je? O jaké onemocnění se jedná a co svému nositelipřináší? Celý článek zde.

Diabetická dieta aneb racionální stravování pro každého z nás

Diabetická dieta aneb racionální stravování pro každého z nás

Diabetická dieta je základní a nezbytnou součástí léčby diabetu, ať už se jedná o diabetes mellitus prvního či druhého typu, o diabetes na dietě, na perorálních antidiabetikách (PAD, léky proti cukrovce) nebo na inzulinu. Držení diabetické diety de jure znamená racionální stravování pro každého z nás. Celý článek zde.

Možnosti léčby diabetu

Možnosti léčby diabetu

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Člověk se již odpradávna snažil cukrovku léčit různými způsoby, nejčastěji se jednalo o různé typy diet – např. ve starém Egyptě či Řecku. Většina diet ordinovaných tehdejšími lékaři však nebyla příliš účinná, jelikož pravá příčina diabetu ještě nebyla známa. Celý článek zde.

Cvičíme s cukrovkou

Cvičíme s cukrovkou

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Pohybová aktivita hraje při léčbě cukrovky možná ještě důležitější roli než přísná dieta. Zvláště u tzv. diabetiků druhého typu s obezitou je význam pohybové aktivity neocenitelný. Celý článek zde.

Historie cukrovky

Historie cukrovky

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Ačkoliv je cukrovka dávána do spojitosti s civilizačními chorobami, není onemocněním posledních let. První zmínka o cukrovce pochází z období 1500 let př. n. l. a byla objevena v egyptských papyrusových svitcích lékaře Hesy-Raa z období 3. dynastie. Jako průvodní jev bylo zmiňováno zejména časté močení. Celý článek zde.

Setkání obezitologů v novém

Setkání obezitologů v novém

Prim. MUDr. Petr Sucharda, CSc.

Nejvýznamnější akcí České obezitologické společnosti je výroční kongres s názvem Obezitologie. Letošní již čtrnáctý ročník proběhl ve dnech 18.–20. října v Plzni. Zatímco před osmi lety se Obezitologie konala ve skromných podmínkách lékařské fakulty, letos se sídlem kongresu stal Parkhotel na plzeňských Borech s moderním konferenčním sálem. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020