Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 1 / 2008   (24. 1. 2008)

Jak hubnout (nejen) v zimních měsících

Jak hubnout (nejen) v zimních měsících

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Jsme v polovině zimy. Vánoce jsou daleko za námi. Plnění novoročních předsevzetí je takříkajíc v plném proudu. Jedním z těch častějších bývá úkol zhubnout. Problém nastává tehdy, když si neuvědomujeme, že jsme si stanovili cíl téměř nadliský – patnáct, dvacet, ale i více kilogramů si mnozí z nás plánují zhubnout za jediný rok. Nejlépe však za půl roku, tedy do léta. Celý článek zde.

V zimě zdravě, chutně a levně

V zimě zdravě, chutně a levně

PhDr. Karolína Hlavatá

Se zimou nejsou spojeny pouze lyže, brusle a grog, ale také dobré jídlo. Paleta typicky zimních jídel je velmi široká a následující řádky jsou toho důkazem. Například bez luštěnin (hrách, čočka, fazole, sója, cizrna) si zimu ani nelze představit. Díky vysokému obsahu poměrně kvalitních bílkovin a vlákniny luštěniny dobře sytí, jsou proto ideální pro bojovníky s kilogramy navíc. Celý článek zde.

Energetické tabulky

Energetické tabulky

PhDr. Karolína Hlavatá

Tabulky energetických hodnot jsou neocenitelným pomocníkem pro všechny, kteří se zajímají o složení potravin a tedy i své stravy. Velký význam mají samozřejmě při hubnutí, ale jsou důležité, i když chceme znát energetický obsah či nutriční složení pokrmů. Celý článek zde.

Citrusová dieta

Citrusová dieta

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Od písmene „c“ připadá v úvahu hned několik typů diet – celerová, cuketová a citrusová. Ta první není moc rozšířená, neboť celer, ačkoliv je to vynikající zelenina se spoustou vitaminů a minerálů, ne každému chutná. Druhá je snad přijatelnější, neboť cuketu lze použít jak pro přípravu sladkých, tak i slaných pokrmů. Nás však zaujala ta poslední – citrusová, protože v zimním období je nabídka citrusů určitě větší než nabídka cuket. Celý článek zde.

Žij zdravě pro kvalitnější život

Žij zdravě pro kvalitnější život

Nový projekt pod názvem Žij zdravě chce přispět ke změně našeho chování v přístupu ke stravování a pohybu a napomoci tak k dodržování tzv. rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Celý článek zde.

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem… (závěrečná část)

Deník pološílené cvičenky aneb Roudnice den za dnem… (závěrečná část)

Páteční ráno bylo těžké, šedivé, ospalé. Mlha se válela po okolních kopcích, vzduch jako by tlačil tělo do země a na cvičení jsme se eufemisticky řečeno trousili. Ale raníček nakonec stál za to. Tomáš, Lucčin a Renčin kamarád, nás zasvěcoval do tajů tai-či, tedy do naprosto základních postojů a uvědomění si sama sebe. Přestože jsme měli cvičit zcela uvolněně a nenapínat žádné svaly, tak možná právě proto jsem si uvědomovala celé tělo. Celý článek zde.

Bojovníci s nadváhou, do zbraně!

Bojovníci s nadváhou, do zbraně!

Rekondiční pobyty v Roudnici nad Labem se kvapem blíží, proto vám VŠTJ MEDICINA PRAHA přináší termíny pobytů v roce 2008. Souhlasíte s úslovím, že v jednotě je síla? A také s tím, že sdílený problém je rázem poloviční? Potom jsou rekondiční pobyty určeny právě vám. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020