Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 3 / 2008   (18. 3. 2008)

Co nabízí současná bariatrická chirurgie

Co nabízí současná bariatrická chirurgie

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Bariatrická chirurgie neboli chirurgie zabývající se léčbou obezity (z řeckého baros – těžký) zažívá v posledních letech nebývalý rozmach. Příčin je několik: stále se zvyšuje procento obézních v populaci, metody bariatrické chirurgie jsou čím dál tím více dostupnější a objevují se stále nové, pro pacienta daleko méně zatěžující přístupy. Chirurgická léčby obezity už dávno není pouze o tom, že se někde něco vyřízne nebo se část trávicí trubice jednoduše obejde. Celý článek zde.

Kazuistika aneb příklady táhnou

Kazuistika aneb příklady táhnou

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

V následujícím textu vám, milí čtenáři, přinášíme dva zajímavé a velice poučné případy z naší praxe. Prvním z nich je případ pacientky, která, ač by se mnohým z nás mohla jevit v bezvýchodné situaci, vydržela, překonala hodně překážek, až obezitu takříkajíc položila na lopatky. Druhý příklad je významný především v tom, že ukazuje, jak důležitá jsou vyšetření před bariatrickými výkony a jaké důsledky může mít jejich podcenění. Celý článek zde.

Stravování po bandáži žaludku

Stravování po bandáži žaludku

Na úvod bych ráda připomněla, co je principem bandáže. Jedná se o zavedení silikonové manžety a její stažení kolem horní části žaludku. Žaludek tak vytvoří tvar přesýpacích hodin. Horní část žaludku má malý objem (asi 30 ml) a naplní se již po snědení malého množství jídla. Tím dochází k rychlému pocitu nasycení a celkovému snížení příjmu jídla a energie. Chuť k jídlu bandáž neovlivní, ale brání nezvladatelnému hladu. Celý článek zde.

Neformální setkání pacientů s odborníky, která pomáhají

Neformální setkání pacientů s odborníky, která pomáhají

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Pro značnou část pacientů již není v současnosti žádný problém získat informace o bariatrické chirurgii. Ovšem pokud se tak děje formou očima „přelítnutí“ letáku, asi jen málokdo si bude schopen představit, čeho všeho se bude např. takové provedení gastrické bandáže týkat v jeho dalším každodenním životě – jakým způsobem se to dotkne jeho životního stylu, stravování apod. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

Redakce

Milí čtenáři, v této rubrice otiskujeme diskusní příspěvky – vaše dotazy a odborné odpovědi členů našeho týmu – z internetové diskuse na stránkách www.medispo.net. S tímto nástrojem zaznamenáváme výborné výsledky, jelikož umíme rychle a efektivně pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Neváhejte a zapojte se i vy. Celý článek zde.

Od prvních pokusů až po sleeve gastrektomii

Od prvních pokusů až po sleeve gastrektomii

Prof. MUDr. Mojmír Kasalický, CSc., MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Chirurgická léčba obezity (odborně bariatrická chirurgie) zažívá v posledních desetiletích svůj rozmach. To je na jedné straně dáno tím, že se obezita postupně stala vážným socioekonomickým problémem a na straně druhé prodělala medicína významný rozvoj nových operačních technik. Zejména díky zavedení laparoskopie mohou v dnešní době být operováni pacienti, u kterých by to před 30 lety nebylo možné např. z důvodu rizika nezhojení operační rány. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020