Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 6 / 2008   (10. 6. 2008)

Co vše ovlivňuje váha

Co vše ovlivňuje váha

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Zvýšená hmotnost v dětství a dospívání bývá často příčinou mnoha stresů, které mohou vyústit až do depresivních stavů. Časté diety, zvláště adolescentních dívek, pak nezřídka vedou k typickému jo-jo efektu a dalšímu vzestupu hmotnosti. Je pravda, že některé dívky mohou být skrze svoji váhu úspěšné, na druhou stranu jejich hubnutí může přejít do mentální anorexie. Celý článek zde.

Inkontinence: problém, o kterém se pacienti stydí hovořit

Inkontinence: problém, o kterém se pacienti stydí hovořit

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Inkontinencí moči (česky pomočováním) rozumíme stav, kdy člověk není schopen sám vědomě regulovat odchod moči. V povědomí většiny z nás je zapsáno, že postihuje převážně seniory, avšak opak je pravdou. Inkontinencí mohou trpět nejen děti, ale i dospělí v jakémkoli věku, a to ženy i muži. Například jí trpí asi 20 % žen ve věku kolem 45 let. Mezi rizikové faktory pro její vznik patří obezita (!), ale i cukrovka, těhotenství a další. Celý článek zde.

Posílení svalů pánevního dna

Posílení svalů pánevního dna

Svaly pánevního dna jsou vlastně kruhové svaly okolo močové trubice a konečníku. Když je chceme aktivovat, musíme je zatnout, stáhnout − jednoduše řečeno, jako když se vám chce na malou nebo velkou a musíte to vydržet. Není to tedy nic složitého, ale je to zásadní. Celý článek zde.

Chůze, chůze a zase ta chůze

Chůze, chůze a zase ta chůze

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Mnoho lidí stále hledá pohybovou aktivitu, při které se nejlépe hubne a současně ji lze provozovat v domácích podmínkách. Přitom se bohužel často zapomíná na jednu z nejúčinnějších metod, kterou je chůze. Dost možná proto, že mnoha lidem přijde příliš jednoduchá a málo zábavná. Jedná se ale o základní lokomoční prostředek, tedy aktivitu, která by měla být součástí běžného života. Když si ale uvědomíme, že v posledních 30 letech došlo k jejímu výraznému úbytku v populaci a současně k významnému nárůstu počtu obézních a diabetiků, je nasnadě, že se musíme pokusit navrátit chůzi její přirozený charakter. Celý článek zde.

Health Plus – zajímavý projekt

Health Plus – zajímavý projekt

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Health Plus je evropský projekt zaměřený na vytvoření software pro semiautomatické zpracování informací o stravovacích a pohybových návycích i následných návrhů a doporučení za účelem zlepšení životního stylu. Celý článek zde.

Vláknina a redukce hmotnosti

Vláknina a redukce hmotnosti

Vláknina nepřináší ani energii, ani stavební látky. Může nám však pomoci upravit trávení a zhubnout. Upravuje množství a konzistenci stolice, čímž předchází zácpě a následně karcinomu tlustého střeva. Má pozitivní význam u diabetiků tím, že snižuje vstřebávání jednoduchých sacharidů, a jako prevence aterosklerózy, jelikož pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a tuků v krvi. Možná méně známý příznivý účinek je prevence parodontózy a zubního kazu − potravu s obsahem vlákniny je třeba důkladně žvýkat, čímž dochází k masáži dásní. Celý článek zde.

Minneapolis: město tisíce střepů a drzých veverek

Minneapolis: město tisíce střepů a drzých veverek

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Vážení čtenáři, doufám, že vás i dnes aspoň trochu pobavím zážitky ze vzdálené Ameriky. V minulém díle jsem psala o návštěvě z magistrátu a o nutnosti přestěhování ložnice. Vězte, že kontrola zatím nepřišla, ale obávám se, že ještě přijde a my tu ložnici nakonec budeme muset přece jenom přestěhovat. Na druhou stranu na tom nejsme ještě tak špatně – slyšeli jsme i o takových, kteří musí při obdobných kontrolách předstírat, že bydlí v jiném bytě než ve skutečnosti, neboť jejich byt má pouze jedny přístupové dveře a v Minnesotě je zákonem dané, že byt musí mít dvoje přístupové dveře (kvůli požáru a únikové cestě). Takže my jsme na tom vlastně ještě docela dobře. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení logického myšlení

Hádanky na procvičení logického myšlení

Redakce

Milí čtenáři, tentokrát jsme na poslední stranu připravili několik hádanek na procvičení logického myšlení. Věříme, že jejich luštění pro vás bude zábavné a také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020