Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 1 / 2009   (22. 1. 2009)

Pomůžeme vám správně a zdravě hubnout i v roce 2009

Pomůžeme vám správně a zdravě hubnout i v roce 2009

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Milí čtenáři, možná se mezi vámi najdou tací, kteří v tomto novoročním čase zažívají první zklamání z nedodržení předsevzetí zhubnout, a to i přesto, že na nás ze všech stran útočí spousta zaručených rad jak na to, kterých rok od roku neustále přibývá… Paradoxně ale přibývá i lidí s nadváhou a obezních. Celý článek zde.

Pravidla skutečně úspěšného hubnutí

Pravidla skutečně úspěšného hubnutí

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Období přelomu starého a nového roku bývá spojeno s řadou předsevzetí. Vůle po zhubnutí bývá jedním z těch nejvíce exponovaných. Není proto náhodou, že právě v tento čas se můžeme v mnoha časopisech, a dokonce i v denním tisku, setkat se „zaručenými“ návody, jak trvale zredukovat hmotnost. Rozhodně nechceme zůstat pozadu, a tak se v následujícím textu dočtete o základních principech úspěšného hubnutí. Celý článek zde.

Dieta modelek

Dieta modelek

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

S nástupem nového roku si mnoho z nás dává různá předsevzetí. Mezi ta nejčastější patří určitě redukce hmotnosti. A to je rozhodnutí poměrně zásadní, jež nelze jen tak odbýt. Budeme se s ním potýkat jistě delší dobu, bude bolet, ale výsledek bude jistě stát za to. Je však potřeba, abychom se vydali správnou cestou. Proto vám, milí čtenáři, přinášíme v naší rubrice o dietách další ze slepých dietních uliček, která ke štíhlosti rozhodně nevede – a tou tentokrát je tzv. dieta modelek. Celý článek zde.

Léky se spolehlivým účinkem na hubnutí

Léky se spolehlivým účinkem na hubnutí

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Hrne se to na vás ze všech stran. Nabídka zaručených tablet, koktejlů, speciálních diet apod. K tomu je po ruce vždy nějaký ten "šikovný" příklad, který vám "jasně" ukáže, kdo a kolik po tom či onom zázračném prostředku zhubnul… Celý článek zde.

Jak hubnout při omezení či nemožnosti pohybu

Jak hubnout při omezení či nemožnosti pohybu

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Tento úkol se týká zejména pacientů s chronickým onemocněním pohybového aparátu (např. s artrózou nosných kloubů), po kterých lékaři-ortopedi žádají snížení hmotnosti v řádech desítek kg ještě před ortopedickým výkonem. Je tomu tak proto, aby kloub nemusel být po několika letech reoperován z důvodu nadměrného zatížení endoprotézy, což s sebou nese určité komplikace. Jak tedy docílit velkého váhového úbytku před operací? Celý článek zde.

Pohyb v chladném a mrazivém počasí

Pohyb v chladném a mrazivém počasí

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Jak všichni dobře víme, bez pohybové aktivity nelze efektivně hubnout. Ne každého ale uspokojuje pohyb v tělocvičně, ve fitness či rekondičním centru a raději dává přednost venkovnímu pohybu. Je to jistě zdravější… nicméně při nízkých venkovních teplotách, a zejména takových, které naši republiku opanovaly nyní, existují jistá rizika. Celý článek zde.

Divertikulóza alias prezidentská nemoc

Divertikulóza alias prezidentská nemoc

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Označení prezidentská nemoc získala divertikulóza tlustého střeva před pár lety, kdy se shodou okolností během několika měsíců objevily komplikace tohoto onemocnění u tehdejších prezidentů České republiky Václava Havla a Slovenské republiky Rudolfa Schustera. Skutečností je, že divertikulóza nepostihuje pouze prezidenty, ale asi třetinu osob nad 50 let a více než polovinu 70letých. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení logického myšlení

Hádanky na procvičení logického myšlení

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek, které by vám měly rozjitřit mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020