Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 5 / 2009   (27. 5. 2009)

Letní měsíce jsou pro redukční snahy nejpříhodnější

Letní měsíce jsou pro redukční snahy nejpříhodnější

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Docela možná mnozí z vás zase po roce začínají cítit jistý nevyslovený apel, že by bylo dobré do letní dovolené shodit nějaké to kilo. Většina z nás věří, že v jarním (a ještě lépe v letním) období jdou kila dolů snáz než v zimě. Pokusíme se vám poradit jak na to. Celý článek zde.

Nové perspektivy v léčbě diabetu

Nové perspektivy v léčbě diabetu

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Vážení čtenáři, ráda bych vás seznámila s novými léky na léčbu cukrovky 2. typu. Tyto léky patří do skupiny tzv. inkretinů, což jsou hormony, které u člověka vznikají zejména v buňkách střevní sliznice. Podnětem pro jejich vylučování je příjem potravy. Pokud hladovíme, hladina těchto hormonů je velmi nízká. Celý článek zde.

Dieta dle krevních skupin

Dieta dle krevních skupin

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

V našem seriálu o „zaručených“ dietách si tentokrát povíme něco o dietě dle krevních skupin. Jejími autory jsou otec a syn D´Adamovi. V jejím rámci jsou každé krevní skupině (A, B, AB a 0) doporučeny určité potraviny a na druhou stranu je zde velká část potravin zakázaných. Celý článek zde.

Obesity NEWS nově i ve vybraných lékárnách

Obesity NEWS nově i ve vybraných lékárnách

Redakce

Obesity NEWS byly do současné doby distribuovány především do center VŠTJ MEDICINA PRAHA. Od nynějšího čísla už tomu tak není. Jelikož se nám podařilo navázat spolupráci s dosud více než 200 vybranými lékárnami pro naše pacienty, můžete si svoje noviny vyzvednout přímo v nich. Lékárny budou mít vždy k dispozici na 50 výtisků aktuálního čísla. Samozřejmě stále platí, že poslední vydání Obesity NEWS je v plné verzi zpřístupněno na www.obesity-news.cz. Pokud máte zájem o předplatné do vašeho zdravotnického zařízení pro své pacienty, pište na redakce@obesity-news.cz. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

Redakce

Milí čtenáři, v této rubrice otiskujeme diskusní příspěvky – vaše dotazy a odborné odpovědi členů našeho týmu – z internetové diskuse na stránkách www.medispo.net. S tímto nástrojem zaznamenáváme výborné výsledky, jelikož umíme rychle a efektivně pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Neváhejte a zapojte se i vy. Celý článek zde.

Jde to chutně a zdravě

Jde to chutně a zdravě

PhDr. Karolína Hlavatá

Projekt Žij zdravě podporovaný Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR vám tentokrát nabízí několik zajímavých receptů na vyzkoušení chutného a zároveň zdravého jídla. Většina z nás by si ráda připravila něco dobrého a zároveň se nám nechce trávit v kuchyni hodiny času nad složitým receptem. Dnešní recepty připravili odborníci, kteří na preventivním programu Žij zdravě dlouhodobě spolupracují a předávají své bohaté zkušenosti z oblasti dietologie. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení logického myšlení

Hádanky na procvičení logického myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020