Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 6 / 2009   (24. 6. 2009)

Jak v létě podpořit redukční úsilí

Jak v létě podpořit redukční úsilí

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Všichni se určitě těšíme na zaslouženou letní dovolenou. Ze široké nabídky cestovních kanceláří si stačí jen vybrat kýženou destinaci. Obzvlášť lákavé se zdají být zájezdy all inclusive neboli „vše zahrnuto v ceně“. Za relativně malý příplatek pak můžeme na naší vysněné dovolené pít a jíst v průběhu celého dne co hrdlo ráčí. Takový přístup je trochu paradoxní, a to zejména v případech, kdy jsme se několik týdnů či měsíců před dovolenou snažili co nejvíce zhubnout. Celý článek zde.

Jaký je vztah mezi obezitou, hubnutím a potížemi s pohybovým ústrojím?

Jaký je vztah mezi obezitou, hubnutím a potížemi s pohybovým ústrojím?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Vy, kdo máte nějaký ten kilogram nebo dokonce desítky kilogramů nadváhy, mi zřejmě dáte za pravdu, že váš ošetřující lékař − praktický i specialista − téměř vždy přičte vaše problémy s klouby, zády či obecně s pohybovým aparátem právě vaší nadváze. Zejména pak v případech, kdy jsou bolesti jen občasné. Tak tomu ale být nemá. Celý článek zde.

Pravidla výběru vhodné obuvi pro cukrovkáře

Pravidla výběru vhodné obuvi pro cukrovkáře

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

O tom, jakou sportovní obuv zvolit pro jakou konkrétní pohybovou aktivitu, má jistě každý svou představu. Většinou se rozhodujeme podle ceny, na radu přítele, podle preferované obchodní značky, podle celkového vzhledu obuvi či použité barevné kombinace a tak dále. Pokud jsme zdraví, z medicínského hlediska nerizikoví jedinci, s výběrem obuvi se nemusíme nijak zvlášť zatěžovat. Jiná situace je ovšem u lidí z rizikových skupin, jakou jsou např. pacienti s cukrovkou. Jak mají postupovat a na co si dát při výběru obuvi pozor? Celý článek zde.

Melounová a rajčatová dieta

Melounová a rajčatová dieta

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Zvýšená nabídka nejrůznějšího ovoce a zeleniny, které jsme v tomto čase svědky, nás mnohdy může svádět k tomu, abychom si zkusili držet nějakou ze „zaručených“ letních diet. Pokud to bude jeden ovocný nebo zeleninový den v týdnu, tak své zdraví nepoškodíme. Nicméně si nemyslím, že takový způsob stravování povede k výraznějšímu váhovému úbytku. A to zejména proto, že až 99 % z nás se po tzv. očistném dni s chutí „pustí“ do všech − ještě včera − zakázaných potravin. Celý článek zde.

Nad dotazy čtenářů

Nad dotazy čtenářů

Redakce

Milí čtenáři, v této rubrice otiskujeme diskusní příspěvky – vaše dotazy a odborné odpovědi členů našeho týmu – z internetové diskuse na stránkách www.medispo.net. S tímto nástrojem zaznamenáváme výborné výsledky, jelikož umíme rychle a efektivně pomoci nalézt řešení pro vás na míru. Neváhejte a zapojte se i vy. Celý článek zde.

Jak jsou na tom Češi s obezitou

Jak jsou na tom Češi s obezitou

Již jednou jste v Obesity NEWS mohli číst, jak je na tom český národ s nadváhou a obezitou. Údaje vycházely z rozsáhlého výzkumu Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, který proběhl v druhé polovině loňského roku v rámci edukačního projektu Žij zdravě a ve spolupráci s odborníky 3. interní kliniky 1. LF UK a VFN Praha. A protože toho výzkum ukázal více, než co se vešlo do jednoho článku, ještě jednou se k němu vracíme. Celý článek zde.

Hádanky na procvičení logického myšlení

Hádanky na procvičení logického myšlení

Redakce

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další sérii hádanek a věříme, že v dobrém slova smyslu pozlobí vaše mozkové závity. Přejeme vám, ať je pro vás luštění nejen zábavné a poučné, ale také úspěšné. Celý článek zde.

 
© Aleš Krupička 2007–2020