Obesity News

Oberisk - Open day

Zdarma

 • Konzultace interpretace výsledků
 • Konzultace s lékařem, nutriční terapeutkou, instruktorem pohybu
 • Edukační materiály
 • Zahájení monitoringu energetického jídla a pohybu
 • Poukázka na měření + interpretaci 1+1 zdarma

Co můžete očekávat

 • Měření složení těla (90 Kč)

Kdy a kde?

23. 1. Praha, ORP 13–17 hod

 • Pod Juliskou 1805/4
 • Praha 6-Dejvice

10. 2. Praha, Restrial 13–17 hod

 • Zhořelecká 514/2
 • Praha 8-Bohnice

20. 1. Litoměřice 13–17 hod

 • MUDr. Zdeněk Janata
 • Tylova 1239/16

22. 1. Praha, Synexus 13–17 hod

 • Karlovo nám. 2097/10
 • Praha 2 – Nové Město

Obesity NEWS 8 / 2009   (22. 10. 2009)

Jak se bránit cukrovce

Jak se bránit cukrovce

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Několik čísel na úvod. V České republice je nyní cca 750–850 tisíc diabetiků 2. typu. Podle výzkumu Všeobecné zdravotní pojištovny v rámci projektu Žij zdravě u nás žije 56 % dospělých s nadváhou a obezitou. Obézních je pak 21 %, častěji muži než ženy. Výskyt cukrovky 2. typu je 7× častější u obézních než u osob s normální hmotností a výskyt vysokého krevního tlaku je 6× častější. Celý článek zde.

Cukrovka – nemoc známá i neznámá

Cukrovka – nemoc známá i neznámá

MUDr. Jitka Housová, Ph.D.

Cukrovka – nemoc, která byla poprvé popsána již ve starověkém Egyptě – budí i dnes u lékařů respekt vzhledem ke komplikacím, které může způsobit. Na straně pacientů převládají velké obavy, jež pramení především z nutnosti změny životního stylu a aplikace inzulinu, i když ne každý, kdo cukrovkou trpí, si inzulin musí píchat. Pojďme se tedy blíže podívat na jednotlivé typy cukrovky. Celý článek zde.

Jak na diabetickou dietu?

Jak na diabetickou dietu?

Cílem dietní léčby diabetu 2. typu je uspokojivá kompenzace cukrovky, u naprosté většiny diabetiků redukce hmotnosti a dlouhodobé udržení váhových úbytků. Není třeba v hubnutí lámat rekordy, i pokles váhy o 5–10 % se považuje za úspěšný, protože už tehdy výrazně klesají zdravotní rizika (zlepšuje se kompenzace cukrovky, krevního tlaku, krevních tuků, dna atd.). Celý článek zde.

Jaká rizika představuje pohyb pro diabetiky?

Jaká rizika představuje pohyb pro diabetiky?

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Pohybová aktivita hraje v léčbě cukrovky možná ještě důležitější roli než přísná dieta. Zvláště u diabetiků 2. typu s obezitou je faktor pohybu velice důležitý, neboť jedině pohyb dokáže zvýšit citlivost tkání na inzulin a obnovit tak schopnost průniku glukózy (cukru) do buněk. Pohyb ale rovněž pro diabetiky představuje jistá rizika, resp. komplikace, které dělíme na specifické a nespecifické. Celý článek zde.

Káva: celosvětový fenomén, který může být součástí zdravého životního stylu

Káva: celosvětový fenomén, který může být součástí zdravého životního stylu

MUDr. Zuzana Stránská

Co máte nejraději? Cappuccino, espresso nebo obyčejného turka? Ať už pijete jakoukoli kávu, patříte mezi 80 % lidí na celém světě, kteří si nedokážou představit ani den bez šálku (či spíše šálků) kávy. Pojďme se tedy blíže podívat na tento celosvětový fenomén opředený mnoha mýty a také nápoj, který je z historického i čistě medicínského hlediska docela zajímavý. Celý článek zde.

Cvičíme v Českých Budějovicích

Cvičíme v Českých Budějovicích

Redakce

Rekondiční centrum České Budějovice přispívá svou činností všem, kdo se pustili do boje s metabolickým syndromem, resp. cukrovkou či vysokým krevním tlakem, a to především pohybem. Cvičení je určeno i těm, kteří z různých důvodů nechtějí navštěvovat komerční centra. Celý článek zde.

Alli v rekondičních centrech VŠTJ MEDICINA PRAHA

Alli v rekondičních centrech VŠTJ MEDICINA PRAHA

Redakce

Při zakoupení léku Alli na snižování hmotnosti ve vybraných lékárnách v Praze, Mladé Boleslavi a okolí (seznam lékáren naleznete na www.medispo.net u příslušných rekondičních center) získáte v průběhu listopadu jedno změření složení těla, resp. obsahu tuku v organismu pomocí Bodystatu zdarma s následnou odbornou konzultací o možnostech redukčního režimu, resp. pohybové aktivity a redukční diety.

 
© Aleš Krupička 2007–2020